Patricia Barber – Smash – Concord Records

///Patricia Barber – Smash – Concord Records
  • View Larger Image
  • Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /www/erajazzu/wp/wp-content/themes/Avada/includes/deprecated.php on line 258 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /www/erajazzu/wp/wp-content/themes/Avada/includes/deprecated.php on line 258 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /www/erajazzu/wp/wp-content/themes/Avada/includes/deprecated.php on line 258 Warning: error_log() has been disabled for security reasons in /www/erajazzu/wp/wp-content/themes/Avada/includes/deprecated.php on line 258

Patricia Barber – Smash – Concord Records

Patricia Barber – charyzmatyczna amerykańska artystka prezentuje się w swoim najnowszym albumie (pierwszym dla Concord Records) w potrójnej roli: pianistki, wokalistki i kompozytorki. Jazz najwyższej próby, świetnie zaaranżowany i fenomenalnie nagrany przez Jima Andersona, znakomitego inżyniera dźwięku. Anderson podjął współpracę z Patricią Barber w 1994 roku od  realizacji „Cafe Blue”. Potem zgrał wspaniały  „Modern Cool” i wprowadził nagrania chicagowskiej artystki do prestiżowego audiofilskiego kanonu.

Smash”  to dwunasty, studyjny album w dyskografii Patricii Barber i jednocześnie jej debiut  w prestiżowej oficynie  Concord Jazz/Universal Music. Na nowej płycie znalazło się dwanaście nowych utworów, w których pianistka-wokalistka-autorka z wielką intensywnością  oraz w przykuwający uwagę słuchacza sposób „opowiada siebie” Recenzentka The New York Times  napisała po premierze, że to „ mądre piosenki wiele mówiące o  naszym sposobie myślenia i pomyśle na życie a nie tylko o tym, co i kogo kochamySmash” to wciąż jazz najwyższej próby, doskonale zaaranżowany i zagrany. Patricii Barber towarzyszy gitarzysta John Kregor, basista Larry Kohut, i perkusista Jon Deitemyer. Wspólnie tworzą jakąś magiczną kompilację  modern-jazzu, pogodnych fragmentów skłaniających się ku smooth-jazzowi z odrobiną zwariowanego funky. Wypełniający te dźwiękowe przestrzenie śpiew Patricii nagrany jest tak, że słychać każdy szmer, każdy oddech i emocję a wyśpiewywane teksty nie trącą banałem. Jest o utraconej miłości, o frustracji, o nadziei. Jest o jazzie ….

Dionizy Piątkowski
2017-04-09T23:22:59+00:00