Subtelność i poetykę kompozycji Krzysztofa Komedy w impresyjnej wersji uchwycili dwaj poznańscy wirtuozi: pianista Piotr Kałużny oraz akordeonista Jarosław Buczkowski. To niezwykle ciekawe oraz nowatorskie „odkrywanie Komedy”, gdzie poza oczywistymi, znanymi i popularnymi tematami, przenika sprawcza i kreatywna sztuka improwizacji oraz budowania subtelnego nastroju skojarzeniami przywołującymi zarówno  muzykę Komedy, jak i obrazy z „jego” filmów. Nowe aranżacje popularnych tematów z takich filmów jak „ Nóż w wodzie”, „Prawo i pięść”, „Do widzenia, do jutra”  i najpopularniejsza kołysanka z „Rosemary’s Baby” tworzą spójny format albumu, który jest – to po prawdzie – jedną, spójną i melancholijną „komedowską suitą”.

Piotr Kałużny to wybitny pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Pracował  w orkiestrach rozrywkowych Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana, w Orkiestrze PR i TV w Poznaniu pod dyrekcją Zbigniewa Górnego oraz big bandzie Alex Band pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego.  Piotr Kałużny jest twórca muzyki teatralnej, filmowej i symfonicznej; współzałożycielem wielu zespołów muzycznych (m.in. Classic Jazz Quartet i Vintage Band), autorem licznych utworów instrumentalnych, piosenek, a także artykułów i recenzji w prasie muzycznej. Brał udział w nagraniach kilkudziesięciu płyt dla gwiazd polskiej piosenki takich jak: Hanna Banaszak, Eleni, Krzysztof Krawczyk, Danuta Rinn, Zdzisława Sośnicka. Współpracował z wieloma artystami sceny jazzowej ( Zbigniew Wrombel, Krzysztof Przybyłowicz, Marcin Jahr, Frank Parker, Martin Uherek, Hans Peter Salentin, David Dorużka), wokalnej (Justyna Szafran, Iwona Loranc, Katarzyna Groniec, Grzegorz Tomczak, Agnieszka Różańska) i kabaretowej (Zenon Laskowik), jak również z aktorami Jackiem Fedorowiczem, Adrianną Biedrzyńską, Haliną Łabonarską, Wiesławem Komasą. Zrealizował trzy, autorskie albumy solowe oraz w swoim dorobku ma koncerty z orkiestrą symfoniczną, kameralną i big bandem.

Akordeonista Jarek Buczkowski   jest wszechstronnym instrumentalistą i lider formacji „Milonga Quintet” (specjalizującej się w interpretacji utworów w stylu tango nuevo ) oraz Jarek Buczkowski Project, z którą wykonuje własne kompozycje w stylistyce jazzowej. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej i kabaretowej m.in. z Jarkiem Wasikiem, Katarzyną Groniec, Grzegorzem Tomczakiem ( płyta „Miłość to za mało”), Piotrem Kałużnym („Komeda), Zbyszkiem Wromblem, Iwoną Loranc, Justyną Szafran, Zenonem Laskowikiem. Często zapraszany jest do nagrań jako muzyk sesyjny. W swoim dorobku artystycznym ma również nagrania dla radia i telewizji.

Dionizy Piątkowski