Rolę niezwykłego promotora nowych, awangardowych brzmień przejęli niezwykli artyści: znakomita flecista Iwona Glinka oraz kompozytor Michail Travlos. Dla oficyny Phasma Music od lat dokumentują nagrania współczesnych, awangardowych kompozytorów a katalog wytwórni robi się nie tylko potężny, ale także artystycznie solidny. To już nie tylko bazowanie na greckiej scenie muzyki współczesnej, ale także ciekawe eksperymenty kompozytorskie światowych twórców, oraz – co niezwykle budujące – prezentacja własnego kunsztu wykonawczego ( Iwona Glina) oraz interesujących kompozycji Michaila Travlosa.
Wartym odnotowania w katalogu Phasma Music jest zestaw „New Music For Strings” realizowany przez ÉxQuartet (Monika Sawczuk – I skrzypce, Łukasz Górewicz – II skrzypce, Grzegorz Sadowski – altówka, Tomasz Szczęsny – wiolonczela). Ideą realizacji tych nagrań jest nowatorska prezentacja dzieł muzycznych w nowej formie wyrazu oraz z wyrafinowanym stylem wykonania. Rezultatem jest wyjątkowa interpretacja nowej literatury „contemporary classic” na kwartet smyczkowy i wytworzenie szczególnego ładunku emocjonalnego premierowych kompozycji takich twórców, jak Aaron Alter, Nikos Athanassakis, Scott Brickman, Aris Carastathis, Dorothee Eberhardt, Connor Gibbs, Frederic Glesser, Ssu-Yo Huang, Athina Pavlaki-Pirounia, Alan Terricciano, Yiola Voutsina-Papagiannidi, Brian Field, Manos Panauiotakis, Giorgos Papamitrou, Richard Pressley, Neil Stipp i Greg A.Steinke.
Serię ciekawych kwartetów zrealizowała Iwona Glinka – absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej; otrzymała doktorat w zakresie wykonawstwa fletowego, przyznany przez Akademię Muzyczną w Krakowie oraz doktorat w zakresie muzykologii, przyznany przez Uniwersytet Ateński ( na podstawie dysertacji poświęconej współczesnym greckim utworom na flet). Od 1995 roku mieszka w Atenach i specjalizuje się w nowych formach muzycznych oraz wykonawstwie muzyki współczesnej. Jest założycielką, powstałego w 2016 roku, zespołu Phasma-Music Ensemble, ma za sobą gorąco przyjmowane koncerty z orkiestrami i zespołami kameralnymi w obu Amerykach, Europie i Azji. Jako solistka, kameralistka (m.in. członkini prestiżowego Hellenic Contemporary Music Ensemble Theodora Antoniou) oraz muzyk orkiestrowy (pierwsza flecistka w Ateńskiej Orkiestrze Symfonicznej) występowała na wielu prestiżowych estradach i w znamienitych projektach. Jako entuzjastka muzyki współczesnej dokonała ponad stu prawykonań utworów na flet (dzieł solowych, kameralnych, koncertów oraz nowych, elektronicznych brzmień); w jej dorobku znajduje się kilkadziesiąt dzieł skomponowanych specjalnie dla niej przez kompozytorów z całego świata. Najnowszy album „Tenth” zrealizowała w kwartecie (Iwona Glinka – flet, Yarosłav Tokariev– skrzypce, Ilias Sdoukos -altówka i Renato Ripo – wiolonczela) z kompozycjami napisanymi przez współczesnych kompozytorów ( Alessandro Aldrovandi, Aaron Alter, Scott Brickman, Jerome de Bromhead, Daniele Ciminiello, Lars Fetzek, Alessandro Giannotti, Robert Herschbach, Richard Pressley, David W Pyke, Louis Sauter, José Jesus de Azevedo Souza i Rodney Waschka II). W każdym przypadku są to światowe prawykonania, nagrane przez solistów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Podobny w koncepcji jest album „Yodh” z premierowymi utworami współczesnych kompozytorów (Dario Argentesi, Frederic Glesser, Brian Field, Spiros Mazis, Lars Fetzek, Daniele Ciminiello, Dimitris Kostopoulos, Ivan Clayden, Richard Pressley, Randall Snyder, David Hirshleifer, Elena Papari, William Price, Jean-Pierre Vial, José Jesus de Azevedo Souza, Betty Wishart i Greg A Steinke). Tym razem kwartet tworzą : flecistka Iwona Glinka, pianistka Vicky Stylianou, harfistka Evangelia Kiosoglou oraz grający na oboju i rożku angielskim Konstatinos Giovanis.
Album „Colours-Metamorphoses” Michaila Travlosa utrzymany jest rozległej estetyce brzmieniowej oraz spójnej syntezie kompozytorskiej faktury. „ ‘Colours” to projekt na elektronikę, flet, róg angielski, skrzypce i wiolonczelę, w którym każdy kolor ma swoje właściwości z własną długością fali i częstotliwością – wyjaśnia genezę kompozycji Michail Travlos. Pierwotnie ‘ Metamorphoses” zostały napisane na potrzeby kompozycji wideo, która dotyczyła przekształcania obrazów realistycznych w wyobrażone. Teraz już samodzielnie pozwalają wgłębić się w magię muzyki”. Z albumów przygotowywanych przez oficynę Phasma Music tworzy się niezwykle ciekawy i kompleksowy katalog nagrań oraz interpretacji obejmujących najciekawsze utwory współczesnych kompozytorów klasycznej muzyki współczesnej. Jest także katalog tej oficyny ogromnym zapleczem kompozycji i pomysłów Michaila Travlosa oraz wybitnej flecistki Iwony Glinki.