W 2012 roku  Norah Jones wydała swój piąty album studyjny zatytułowany „Little Broken Hearts” , który przez dekadę okrył się platyną i licznymi nagrodami. Nowe „ Deluxe Edition” zawiera dodatkowe, nowe piosenki oraz alternatywne wersje i remiksy albumu sprzed lat oraz wcześniej niepublikowaną wersję koncertową albumu, która została nagrana dla Austin City Limits w 2012 roku. Nowe wydawnictwo  „Little Broken Hearts (Deluxe Edition” wydano jako  trzypłytowy LP, dwupłytowy  CD oraz w formie cyfrowej.  „Dziesięć lat później te piosenki wciąż są jednymi z moich ulubionych do grania na żywo, bez względu na instrumentację czy aranżację, po prostu są wyjątkowe — wyjaśnia genezę nowej wersji Norah Jones. Sposób, w jaki brzmi ten album, sprawia, że jestem po prostu szczęśliwa. Jestem niesamowicie wdzięczna Danger Mouse’owi za to, że pozwolił mi odkrywać z nim świat i otwierać się na nowe sposoby robienia rzeczy, które wciąż mnie inspirują i wpływają na mnie”.

Norah Jones i Danger Mouse (znany również jako Brian Burton) po raz pierwszy pracowali razem, gdy producent poprosił ją o nagranie wokali do jego albumu „Rome” z 2011 roku. To właśnie wyjątkowy głos Norah zwrócił uwagę Burtona, kiedy zaczął tworzyć koncepcję swojego hołdu dla klasycznej włoskiej muzyki filmowej.  Głos Norah Jones pojawił się na płycie „Rome” w trzech utworach, w tym w „Black„. Współpraca okazała się niezwykle kreatywna i wkrótce postanowili ponownie współpracować przy kolejnym studyjnym albumie  wokalistki.  „Norah i ja bardzo zbliżyliśmy się do siebie jako przyjaciele –  wspomina Brian Burton. Kiedy znasz kogoś naprawdę dobrze i zaczynasz pisać razem, jesteście w stanie w pewien sposób rozmawiać ze sobą poprzez teksty„. Norah Jones  po raz pierwszy pojawiła się w studio bez gotowych melodii i bez aranżacji, tylko z kilkoma pomysłami w notesie. Wszystkie utwory zostały zbudowane od podstaw, przy czym ona i Burton podzielili się wszystkimi napisanymi przez siebie utworami i wykonali większość partii instrumentalnych ( Norah na fortepianie i  instrumentach klawiszowych, gitarze basowej oraz gitarach, a Burton na perkusji, basie, gitarze, instrumentach klawiszowych i smyczkach). By wzmocnić brzmienie utworów, wprowadzili zespół – w tym perkusistę Joey’a Waronkera, basistę Gusa Seyfferta i gitarzystę Blake’a Millsa.

Wydany w 2012 roku album „Little Broken Hearts” był fascynującym krokiem w artystycznej ewolucji Norah Jones. Razem z Burtonem połączyli swoje style, aby stworzyć zupełnie nowe brzmienie. ” Nie spodziewałam się, że wszystkie teksty będą tak dobrze współgrać, zwłaszcza, że pisaliśmy w tak spontaniczny sposób” – mówiła wtedy Norah Jones. Powstała z tego swego rodzaju historia. Ma te różne wymiary, skradające się elementy. I choć płyta ma te wszystkie wyjątkowe dźwięki i ciekawe rytmy, które są znakiem rozpoznawczym Briana, to głównie jestem dumna z naszego wspólnego pisania. Prowadziliśmy te wspaniałe rozmowy o miłości i związkach oraz niekończących się próbach zrozumienia tych rzeczy i w jakiś sposób po prostu przesiąkały one do tego, co robiliśmy. To jedna ze wspaniałych rzeczy w muzyce, możesz wziąć niepokój i udrękę, którą przeżywasz i przekształcić ją w coś, co może naprawdę podnieść kogoś innego na duchu”.

Dionizy Piątkowski