Rick Vito był  (w latach 1987-1991) muzykiem legendarnej formacji Fleetwood Mac. I gdy wydawało się, że jego solowa kariera przygaśnie stał się nieoczekiwanie faworytem światowych estrad. W 1992 roku  wydał „Blue Again” – swój debiutancki solowy album  i rozpoczął światową trasę koncertową z własnym zespołem. Później współpracował z Mick’em Fleetwoodem w warszatowej formacji  Mick Fleetwood Blues Band, album „Blue Again”  nominowany do Grammy a jego gitarowe solowki w  utworze Boba Segera „Like A Rock” można było usłyszeć w reklamach telewizyjnych Chevroleta.

Rick Vito dal się także poznać jaki znakomity solista-instrumentalista, autor tekstów, producent, muzyk sesyjny oraz członek zespołów Johna Mayalla, Bonnie Raitt, Boba Segera i wielu innych artystów bluesa oraz rhythm & bluesa i amerykańskiej „roots music”. Teraz prezentuje swój  jedenasty, solowy album „Cadillac Man” zrealizowany dla tętniącej bluesem oficyny Blue Heart Records. Sesja jest wspaniałym zestawem tuzina oryginalnych kompozycji/piosenek gitarzysty  plus odkrywcza interpretacja kultowego standardu  „Just Another Day”  legendarnego Sama Cooke’a. Miłośnicy gitary slide i bluesaj znajdą na  płycie utwory pasujące do każdego nastroju:  od rytmicznych po rockowe i mocno swingujące przeboje. Wyróżniającą się cechą jest na przyklad oryginalna, rockowa aranżacja utworu „It’s Two A.M.”  znana z interpretacji  Shemekii Copeland. Tytuł albumu odzwierciedla także życiową pasję Ricka Vito, który rozkochany jest w klasycznych Cadillacach (na okładce płyty jest „Mr Lucky”, jego Sedan De Ville z 1969 roku).

Blue Heart Records z dumą ogłosił podpisanie kontraktu z tak znakomitym artystą.„ Jestem bardzo szczęśliwy, że 13 października, w moje urodzin, miałem ogromne szczęście podpisać kontrakt z niesamowitym zespołem Blue Heart Records, w skład którego wchodzą Sallie Bengtson i Betsie Brown – mówi Rick Vito. Nasze pierwsze wspólne wydawnictwo zawiera moją piosenkę „I Was a Bad Boy This Year”, która znalazła się na świątecznej kompilacji „Jingle All The Way”. Rok 2024 zapowiada się równie ekscytująco: wydaniem mojego pierwszego solowego nagrania od pięciu lat”.

Pochodzący z przedmieść Filadelfii w Pensylwanii  Rick Vito mieszka w pobliżu Nashville, w stanie Tennessee, gdzie nagrano jego najnowszy album „Cadillac Man”. Do realizacji sesji Rick Vito zaprosił znakomitych muzyków: saksofonistę  Jima Hoke’a, perkusistów Lynna Williamsa, Ricka Reeda i Charlesa “Mojo” Johnsona, hammondzistę Kevina McKendree, harmonijkarza Steve’a Marrinera oraz basistę Charlie’go Harrisona. Lider   śpiewa, gra na gitarach, kontrabasie, gitarze basowej oraz perkusji.  „Praca z tak znakomitym artystą, jak Rick Vito, to prawdziwy zaszczyt – mówi Sallie Bengtson z Blue Heart Records. Jesteśmy podekscytowani debiutem tego wybitnego i znakomitego artysty”.

Dionizy Piątkowski