Kolejny, ciekawy album  Phasma Music prezentujący współczesną muzykę klasyczną. Tym razem z kluczem  jest dobór greckich kompozytorów i utworów na kwartet kameralistow oraz dobranie perfekcyjnego zespołu. Znakomity NeoQuartet  to kwartet smyczkowy, który doskonale odnajduje się w interpretacji współczesnej muzyki klasycznej.  Choć instrumentaliści są wielkimi entuzjastami sztuki współczesnej, to często łączą współczesną muzykę klasyczną ze sztukami wizualnymi, nowoczesnym tańcem i elektroniką. NeoQuartet specjalizuje się  głównie w interpretacjach współczesnych kompozycji.

NeoQuartet to dziś jeden z najbardziej aktywnych zespołów smyczkowych w Europie, a zarazem jedna z najbardziej kreatywnych formacji w tej formule. Grupa powstała w 2006 roku z inicjatywy absolwentów Akademii Muzycznych w Gdańsku, Warszawie i Lucernie. Grupę tworzą: Karolina Piątkowska-Nowicka (I skrzypce), Paweł Kapica (II skrzypce), Michał Markiewicz (altówka) i Krzysztof Pawłowski (wiolonczela). W roku 2010 ukazała się pierwsza płyta NeoQuartet, która w kategorii Debiut Fonograficzny zdobyła nominację do Nagrody Fryderyka.W dyskografii grupy warto wymienić też m.in. płytę „Kościów” (2014) w całości dedykowaną twórczości jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów młodego pokolenia, Aleksandra Kościowa.

Tym razem  proponują brawurowe interpretacje  kompozycji wybitnych greckich twórców. Album „Greek Music For String Quartet” tworzy muzyka opracowana na kwartet smyczkowy, której autorami są współcześni kompozytorz greccy : Hari Kanakis, Dimitris Kostopoulos, Spiros Mazis, Giorgos Papamitrou, Elena Papari, Charalambos Platanou i Dimitris Tsimpanos. To ciekawy przegląd i niezwykle artystycznie składny zestaw siedmiu kompozycji, które albumem  „Greek Music For String Quartet“ zyskały status światowej premiery.

Dionizy Piątkowski