Amerykańska gitarzystka I wokalistka Jennifer Lyn mieszka Północnej Dakocie i zafascynowana jest muzyką utrzymaną w rock-bluesowym nastroju późnych lat 60-tych i wczesnych 70-tych. Jej klasyczna i bluesowo-rockowa gitara oraz uduchowiony śpiew sprawiają, że muzyka jest z jednej strony atrakcyjna i zabawna, z drugiej niesie spory ładunek klasycznych rockowych skojarzeń.

Gypsy Soul” zawiera zaledwie pięć piosenek, które Jennifer Lyn  napisała wraz z gitarzystą i  współproducentem albumu Richardem Torrance. The Groove Revival band tworzą jeszcze. Barb Jiskra gra na klawiszach, basista Chris Addison  oraz perkusista Jim Anderson. Zróżnicowane pochodzenie muzyczne każdego muzyka przyczynia się do rozbieżności indywidualnych stylów, które harmonijnie łączą się ze sobą, wzmacniając ogólną głębię muzyki. „Gypsy Soul” – najnowszy projekt Jennifer Lyn & The Groove Revival – zanurza słuchaczy w bogatą esencję bluesa. Jest także konsekwentną kontynuacją ich poprzedniego dzieła, „Nothing Holding Me Down”, które zdobyło nominację dla „Najlepszego albumu bluesowo-rockowego” przyznawaną przez Independent Blues Music Awards.

Album rozpoczyna urzekający Gypsy Soul”, swingujący i bluesowy utwór, który zagłębia się w nieodparty urok rock and rolla. Szybko przechodzi w funkowy i bluesowy groove „Low Down Dirty Shame”, by podążać bluesową balladą „Going Round in Circles” z subtelnym wokalem Jenniffer Lyn i zgrabnym rytmem gitary Richarda Torrance’a. „Give Me All Your Lovin” to zabawna mieszanka bluesa i klasycznego rocka, by finałowym „You Can Take It All” wskazać znakomicie harmonizujący głos wokalistki  i zespołu. Piosenka ta uosabia dynamikę wokalistki ukazując wpływ starannie opracowanej, okrojonej kompozycji i emocjonalnej mocy zharmonizowanych brzmień.

Dionizy Piątkowski