Album “ Two In The Mirror” zrealizowano w duecie: wybitny pianista Vladyslaw Sendecki, znany ze swych wspaniałych, solowych projektów zaprosił do współpracy niemieckiego perkusistę Jurgena Spiegla, muzyka słynnego Tingvall Trio. To muzyczne spotkanie musiało wyzwolić oczywiste artystyczne kreacje, bowiem zarówno pianista, jak i perkusista doskonale odnajdują się w stylistyce, brzmieniu i nastroju nowoczesnego, przemyślanego jazzu.

Adzik Sendecki jest niekwestionowanym wirtuozem jazzowej pianistyki i bodaj jednym z najciekawszych twórców dzisiejszej, europejskiej „szkoły jazzu”. Jest nadto niezwykle elokwentnym kompozytorem, u którego zamysł twórczy staje się zaczątkiem całej gamy fortepianowych barw i struktur. Jak w tym precyzyjnie zintegrowanym, muzycznym świecie polskiego pianisty odnaleźć ma się jeszcze perkusista ? Ano, tak jak to sobie muzycy zgrabnie zaplanowali: Jurgen Speigel jest bowiem nie tylko doskonałym instrumentalistą, ale także ciekawym kompozytorem. Z zachwytem słuchałem jego gry w koncertach pianisty  Martina Tingvalla; ich wspólne Trio jest dzisiaj jednym z najważniejszych, europejskich zespołów akustycznego jazzu.

Słuchając „Two In The Mirror” można odnieść wrażenie, że jest to jakieś „tajemne” trio, z ekwilibrystyką pianisty, który z równą elegancją rozgrywa tematy oraz zwinne improwizacje, jak i nienagannie prowadzi linię basu. Jurgen Speigel jest w tym tandemie niezwykle ważnym odniesieniem, bo buduje przecież cały nastrój, rytm i brzmienie albumu. Jest to o tyle znamienne, bowiem płyta zawiera wyłącznie autorskie kompozycje obu artystów (cztery autorstwa Sendeckiego, pięć Spiegela, a dwie napisane wspólnie). Subtelność kompozycji, brawura oraz wirtuozeria wykonania stawiają sesję „Two In The Mirror” w najlepszej, światowej lidze akustycznego, rozgrywanego z matematyczna dokładnością, jazzu.

Dionizy Piątkowski