New York Voices

27.12.2013 – Warszawa

//New York Voices

New York Voices

New York Voices (Darmon Meader, Kim Nazarian, Peter Eldridge oraz Lauren Kinhan) to kwartet jazzowy zaliczany do elity wokalnej światowego jazzu. Zdobywcy prestiżowej Grammy Award obchodzą w tym roku 25 lecie swojej pracy twórczej. Koncert Świąteczny w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście będzie uroczystym zakończeniem tego jubileuszu. Podczas Koncertu Świątecznego w Warszawie usłyszymy m.in.: „Let It Snow”, „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „Silent Night”, „O, little town of Bethlehem”. Grupa zasłynęła z wyjątkowego brzmienia i perfekcyjnych aranżacji.

Ich dojrzałość muzyczna sprawia, że potrafią bardzo płynne przejść od wykonań orkiestrowych do bardziej intymnego klimatu kameralnych śpiewów a cappella. Głęboko zakorzenieni w jazzie, muzyce brazylijskiej, R&B, muzyce klasycznej i popowej, łączą w swojej twórczości tradycyjną wrażliwość z często zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi. Potrafią w umiejętny sposób nadać współczesną jakość klasycznemu materiałowi, nie tracąc przy tym jego esencji. Ich czterogłosowe harmonie są tak perfekcyjne, że czasem ciężko odróżnić, gdzie się kończy jeden głos, a gdzie zaczyna drugi.

To do nich zwracają się mistrzowie aranżu i najwięksi dyrygenci, tacy jak Don Sebesky, Michael Abene, Keith Lockhart, czy Rob Fisher – którzy znają i podziwiają złożoność ich twórczości. Rok, w którym świętują swoją 25-tą rocznicę, New York Voices zamykają długo oczekiwanym świątecznym albumem „Let it snow”, który prezentuje tradycyjne świąteczne klasyki i kolędy, a także świeckie przeboje, łącząc je z wyrafinowanymi elementami jazzu i swingu.

Dionizy Piątkowski
2015-08-03T10:33:32+00:00