New York Voices (Darmon Meader, Kim Nazarian, Peter Eldridge oraz Lauren Kinhan) to kwartet jazzowy zaliczany do elity wokalnej światowego jazzu. Zdobywcy prestiżowej Grammy Award obchodzą w tym roku 25 lecie swojej pracy twórczej. Koncert Świąteczny w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście będzie uroczystym zakończeniem tego jubileuszu. Podczas Koncertu Świątecznego w Warszawie usłyszymy m.in.: „Let It Snow”, „Have Yourself a Merry Little Christmas”, „Silent Night”, „O, little town of Bethlehem”. Grupa zasłynęła z wyjątkowego brzmienia i perfekcyjnych aranżacji.

Ich dojrzałość muzyczna sprawia, że potrafią bardzo płynne przejść od wykonań orkiestrowych do bardziej intymnego klimatu kameralnych śpiewów a cappella. Głęboko zakorzenieni w jazzie, muzyce brazylijskiej, R&B, muzyce klasycznej i popowej, łączą w swojej twórczości tradycyjną wrażliwość z często zaskakującymi rozwiązaniami muzycznymi. Potrafią w umiejętny sposób nadać współczesną jakość klasycznemu materiałowi, nie tracąc przy tym jego esencji. Ich czterogłosowe harmonie są tak perfekcyjne, że czasem ciężko odróżnić, gdzie się kończy jeden głos, a gdzie zaczyna drugi.

To do nich zwracają się mistrzowie aranżu i najwięksi dyrygenci, tacy jak Don Sebesky, Michael Abene, Keith Lockhart, czy Rob Fisher – którzy znają i podziwiają złożoność ich twórczości. Rok, w którym świętują swoją 25-tą rocznicę, New York Voices zamykają długo oczekiwanym świątecznym albumem „Let it snow”, który prezentuje tradycyjne świąteczne klasyki i kolędy, a także świeckie przeboje, łącząc je z wyrafinowanymi elementami jazzu i swingu.

Dionizy Piątkowski