Kto choć raz widział ten duet podczas koncertu, wie, jak ekscytujące są ich perfekcyjnie zaaranżowane występy. Magiczny głos Constanze Friend i wirtuozerska  gra na gitarze Thomasa Fellowa to gwarancja wielkiego wydarzenie artystycznego. Najnowszy album Lady to muzyczny hołd złożony jednej z najwybitniejszych wokalistek – Ninie Simone. Duet wspaniale przygotował kilkanaście standardów legendarnej pieśniarki: od klasycznej kompozycji Niny Simone „My Baby Just Cares For Me” po znane standardy, takie jak „Time”, „Strange Lady” czy „Secrets Moon”.

Istniejący od 1991 roku duet Friend 'n Fellow tworzą wokalistka Constanze Friend i wirtuoz gitarowy Thomas Fellow. Oboje kształcili się muzycznie w konserwatorium w Weimarze. Tworzona przez nich muzyka jest wypadkową soulu, bluesa i jazzu. Constanze Friend była kiedyś członkinią zespołu rhytm’n bluesowego Mr. Adapoe, występowała na największych europejskich festiwalach wraz z takimi sławami, jak Alvin Lee (Ten Years After) i James Brown. Thomas Fellow jest znakomitym instrumentalistą i wirtuozem gry na gitarze akustycznej, który doskonale porusza się zarówno w klasycznym repertuarze, jazzie i muzyce rozrywkowej.

Album „Lady” zawiera kilkanaście klasycznych standardów Niny Simone a inspiracją do nagrania albumu była podróż Constanze i Thomasa na jedną z południowych wysp, pełną wulkanów i magicznych miejsc. „Było w tym miejscu coś magicznego. Do zamieszkania wybraliśmy posiadłość z trzema niewielkimi budynkami, usytuowanymi u podnóża gór, około 300 metrów od morza. Dwa z nich były dość stare i pewnie wiele się w nich wydarzyło. Czuliśmy, że nasza wizyta zaowocuje wieloma historiami, które potem opowiemy na płycie. Ulokowano nas chyba w najstarszym z budynków. Sprawiał wrażenie, jakby czas się w nim zatrzymał. Jakby jego właścicielka wyszła na chwilę kilka wieków temu i zostawiła to wszystko specjalnie na naszą wizytę. Zadbała o dobrą pogodę i jedzenie, sprawiła, że mieliśmy bardzo intensywne sny i marzenia, nigdy nam nie przeszkadzała. Prawdziwa dama!”.

Dionizy Piątkowski