Brad „Guitar” Wilson  to nie tylko utalentowany i popularny amerykański gitarzysta, ale także wokalista i autor tekstów. Wielokrotnie koncertował z legendarnym zespołem Chicago: jako gość specjalny kultowego zespołu występował na wyprzedanych koncertach w całej Kalifornii. Gitarzysta wraz ze swoim autorskim zespołem występował także jako support w koncertach gwiazd (Buddy Guy, Cheap Trick,38 Special, Marshall Tucker Band, Tommy Castro) a popularność gruntował koncertując w największych kasynach Nevady i na festiwalach Zachodniego Wybrzeża USA. Jego album „Brad „Guitar” Wilson” z 2020 roku  wspiął się na pierwsze miejsce w USA na liście Blues Rock Roots Music Report oraz znalazł się na liście najczęściej odtwarzanych albumów radiowych w Wielkiej Brytanii i Australii.

Każdy kolejny projekt artysty jest odtąd firmowany określeniem „guitar”, co jest jednoznaczne z artystycznym zamysłem Brada Wilsona, czyli szczególną ekspozycją jego gitarowej wirtuozerii.  Doskonale to potwierdza najnowszy, szósty w autorskiej dyskografii, album „Lovers Before Sunrise” zrealizowany wraz ze zdobywcą nagrody Grammy, producentem i inżynierem Francisem Buckleyem oraz zespołem doskonałych, kalifornijskich muzyków ( basiści Brian Bell, Zach Andres i Hal Cragin, perkusiści Francis Buckley, Dillion Diaz i Adam Gust, pianiści Chris Rhyne i Thimity Jones, trębacze Fred Forney i Daniel Levin, wokaliści Deb Jacobs Kiki Wow i Amber Guznam). Gitarzysta i wokalista zaproponował kilkanaście – utrzymanych w stylistyce soulowego, bluesowego rocka –  autorskich utworów oraz trzy standardy ( „Sunshine pf Your Love” Erica Claptona,  „I’m Ready” Willie’go Dixona oraz „When You Get To My House” Francisa Buckley’a).

Brad „Guitar” Wilson jest nowoczesnym, energetycznym gitarzystą a jego kompozycje są zgrabnie plasowane w bluesowej i rockowej stylistyce. Wilson  jest także zdolnym kompozytorem ilustracji muzycznych: jego piosenka  z filmu Johna Carpentera „ Vampires” była przez wiele tygodni numerem „jeden” na liście przebojów. Także przy kolejnej przebojowej ścieżce dźwiękowej  Brad „Guitar’ Wilson” połączył siły z Johnem Carpenterem i kilkoma znakomitymi muzykami studyjnymi z Los Angeles, tworząc muzykę do filmu „Ghosts of Mars” (z Ice Cube w roli głównej). Jego piosenki pojawiały się w popularnych, amerykańskich programach telewizyjnych „The Young & The Restless” (CBS) i „Passions” (NBC). Dyskografia artysty obejmuje sześć doskonałych i dobrze odebranych sesji: „Brad „Guitar” Wilson” , “Blues Thunder”, “Power Blues Guitar Live”,”Blues Rock” “  Hands On The Wheel”  oraz najnowszy “Lovers Before Sunrise”.

Dionizy Piątkowski