Gitarzysta Dudley Taft pochodzi z Cincinnati,  dorastał na amerykańskim Middle-West, gdzie nauczył się  znamiennych wartości: poszanowania przyjaźni i rodzinnej miłości oraz wtopienia się w kulturę „american roots”, bluesa i rock’n’rolla. Jeśli do tego dodać znakomite wykształcenie ( prestiżowe Berklee College of Music ) oraz lata koncertowania z rockowymi zespołami grunge z Seattle (Sweet Water i Second Coming)  to jawi się niezwykła osobowość blues-rockowca.

Kariera muzyczna Dudley’a Tafta rozpoczęła się w liceum, kiedy wraz z przyjacielem Trey’em Anastasio (z  grupy Phish) założył zespół Space Antelope. W latach 90-tych dołączył do zespołu Sweet Water z Seattle, koncertując po Stanach z Monster Magnet, Candlebox i Alice in Chains. Po nagraniu dwóch albumów dla Atlantic Records opuścił zespół, aby dołączyć do formacji Second Coming. Po kolejnych trasach koncertowych, albumie wydanym przez Capitol Records i smaku sukcesu (dzięki singlowi „Vintage Eyes”, który dotarł do 10 miejsce na listach przebojów Rock Radio) gitarzysta powrócił do swoich rodzinnych korzeni: w 2006 roku, w Seattle. zaczął grać blues rocka i  przez kolejne sezony wydał sześć  autorskich albumów studyjnych („Left for Dead”, „Deep Deep Blue”, „Screaming In The Wind”, „Skin and Bones”, „Summer Rain”, „Simple Life”) i płytę koncertową „Live In Europe’ 2016”.  Jego cztery piosenki „np. „Give Me A Song” oraz „Simple Life”)  stały się hitami i zajmowały pierwsze miejsca na liście przebojów Hit Tracks Top 100 i docierały do ​​9 miejsca na listach przebojów US Blues Rock Album. Dudley Taft  jest także bardzo popularny w Europie, gdzie w 2017 roku został nominowany przez European Blues Awards jako „najlepszy gitarzysta”. Jego muzykę można usłyszeć w Bluesville BB Kinga w radiu Satellite XM, Pandorze, Spotify i innych serwisach streamingowych. Muzyka Dudleya pojawiła się także w filmach i telewizji („The Sixth Sense”, „That Metal Show”, „Family Jewels” Gene’a Simmona). Dudley Taft  mieszka – w domu, który kupił od Petera Framptona – w Cincinnati w stanie Ohio.

Najnowszy album „Guitar Kingdom”  to powrót do mocnych czasów gitarowych zespołów z lat siedemdziesiątych. Potężna sekcja rytmiczne trzyma wszystko w ryzach, podczas gdy gitary Dudley’a Tafta przecinają potężną falę  i budują perfekcyjnie blues-rockowe brzmienia. Dźwięki gitar są wyraźne i precyzyjne a radość z głośnego, dzikiego, napędzanego gitarą, ryczącego rocka jest tutaj po to, by przeżyć ją szaleńczo. Sesja „Guitar Kingdom”  jest celebracją największej pasji gitarzysty oraz odzwierciedleniem jego wpływów z klasycznych bluesowych riffów i napędzającego rocka z nutą metalu i country do tradycji rockowej z Seattle.

Dionizy Piątkowski