Wokalistka Kim Nazarian jest od samego początku (1987) związana z kwartetem The New York Voices, ale pierwsze jazzowe kroki stawiała na estradzie w grupach takich sław jak  Ray Brown, Joshua Redman, Count Basie Orchestra, Jim Hall, George Benson, Paquito D’Rivera czy Stanley Turrentine. Pojawiała się w zespołach Joe Negri ( z którym zrealizowała m.in. album “Afternoon In Rio” ), orkiestrze 21st Century Swing Band oraz latynoskiej formacji El Eco. Dzisiaj kojarzona jest głównie z The New York Voices chociaż rozważnie pracuje także na swoją karierę solistki. Jej najnowszy  album „Some Morning”  to  kolejna, piękna perełka w artystycznej dyskografii solistki. Nominowana do Grammy Award wokalistka jest niezwykle konsekwentna w swej sztuce; buduje swingowy świat dźwiękami jakimi otacza się w muzyce od dekad. Zaprasza najznamienitszych muzyków i solistów . W nagraniach „ Some Morning „ pojawi się nie tylko  Peter Eldridge ( kolega z The New York Voices) ,ale także Gary Burton, Paqueito De Rivera, John Pizzarelli, Sean Jones, Mark Soskin i cała plejada amerykańskich muzyków młodego pokolenia. Wokalistka bawi się swoja muzyką, brawurowo ogrywa standardy Irvinga Berlina “What’ll I Do”, Stevie’go Wondera “If It’s Magic”  a nawet roztańczony swingiem i bossa-novą hit “Que Sera Sera” .

W swej  przebogatej dyskografii kwartet The New York Voices ma pakiet doskonałych i różnorodnych albumów. Jeśli zliczyć wszystkie nagrania muzyków The New York Voices okazuje się, że ich dyskografia obejmuje blisko trzydzieści albumów oraz prawie tuzin autorskich, samodzielnych płyt realizowanych pod własnymi nazwiskami, czyli solowe projekty realizowane z dala od kwartetu-matecznika. Niezwykle ciekawymi  okazały się przecież płyty  Petera    Eldridge’a  ( „Mad Heaven”, „Decorum”, ‘Fool No More”), Lauren Kinhan ( „Circle in a Square”,’ Avalon”, “Hardly Blinking”),  Darmona Meadera („ And So I Am „) oraz   Kim Nazarian.

Kolejny autorski  album Kim Nazarian jest zatem doskonałym dopełnieniem dorobku kwartetu. Ale także dowodem na niezwykle spójny zamysł artystycznej prezentacji. Nie bez znaczenie jest przecież fakt, że w nagraniach Lauren, Kim czy Petera pojawia się grający na saksofonie Darmon, że w innych, artystycznych projektach muzycy wzajemnie się uzupełniają i współpracują. Ot, taka jazzowa rodzinka.

 

Dionizy Piątkowski