Matt Dusk – podziwiany za fascynujący głos, piękne swingowe nuty, miłość do tradycji muzycznych i romantyczne, jazzowe piosenki. Łagodny i pełen romantyzmu głos w połączeniu ze swingowymi melodiami otworzył kanadyjskiemu wokaliście drogę do wielkiej kariery i  choć stylistka, jakby wzięta z klimatu genialnego trębacza i wokalisty Cheta Bakera, estradowego show Franka Sinatry, czy charyzmatycznego śpiewu Tony’ego Benneta w niczym nie ujmuje wspaniałej sztuce i piosenkom Matta Duska, to są to – być może – właśnie najlepsze rekomendacje. Kanadyjski wokalista przebojem zdobył prestiżowe estrady i uwielbienie fanów na całym świecie. Jego łagodny i pełen romantyzmu głos w połączeniu ze swingowymi standardami stał się charakterystycznym elementem wspaniałego, subtelnego brzmienia, w  którym jest miejsca i na zgrabne improwizacje, i na przebojowy refren. Matt Dusk jest doskonale przyjmowany także w Polsce, gdzie od lat zachwyca swoimi jazzowo-swingującymi przebojami i blaskiem kilku Złotych („Good News”, „JetSetJazz”) i Platynowych albumów („Just The Two of Us”, „My Funny Valentine”, „Old School Yule”). Teraz kolekcję tę wzbogaca przebojowym albumem „Sinatra with Matt Dusk” doskonale oddającym nie tylko inspiracje wielkim amerykańskim wokalistą, ale także zaproszeniem do sesji polskich artystów. Po niezwykle ciekawym płycie ze Margaret („Just The Two of Us” ) oraz wspólnym nagraniu z Edytą Górniak ( „All The Way”- Franka Sinatry)   w kręgu kanadyjskiego artysty znaleźli się Kuba Badach ( hit Learnin’ the Blues / Już wiesz co to blues”) oraz sugestywny ukłon w stronę Zbigniewa Wodeckiego z piękna wersją  najpopularniejszego standardu Sinatry „My Way / Szczęście jest we mnie”.

Matt Dusk swoja przygodę z muzyką rozpoczął profesjonalnie: od nobliwych studiów na Wydziale Muzycznym Uniwersytetu York w Toronto  ( i to w  zakresie opery oraz muzyki klasycznej). Jazzowe zainteresowania objawił fascynując się sztuką wokalną Sarah Vaughan, Billy’ego Ekstine’a, Franka Sinatry i Tony’ego Benneta. To być może zdecydowało o pierwszych próbach śpiewania jazzu i estradowej karierze. Już z dyplomem Wydziału Jazzu i Muzyki Popularnej pojawiać zaczął się w klubach campusu i rodzinnego Toronto. Początkowo grywał jako pianista podśpiewując znane standardy i popularne evergreeny. Konsekwentnie budował swój estradowy wizerunek wydając własnym sumptem cztery autorskie albumy. Dopiero kontrakt z prestiżową Decca Records spowodował wzrost zainteresowania śpiewającym pianistą a wraz z koncertami w słynnym Golden Nugget Casino w Las Vegas posypały się kolejne, komercyjne propozycje oraz realizacja autorskich nagrań. Dziś Matt Dusk ma na koncie kilka bestsellerowych albumów, wśród których warto wyróżnić „Two Shots” z przebojem „Two Shots of Happy, One Shot of Sad”, napisanym przez Bono i The Edge z U2 ( piosenka dedykowana jest pamięci Franka Sinatry), „Back In Town” z udziałem orkiestry oraz bestsellerowy „Good News”. Wielkim sukcesem był także album  My Funny Valentine: The Chet Baker Songbook ”  – subtelna interpretacja jazzowych standardów, ze stylistką Matta Duska, jakby prosto wziętą z klimatu nagrań genialnego trębacza i  śpiewaka.

Sinatra With Matt Dusk” to sesja swingującego wokalisty, który z elegancką manierą wykonawczą, doskonałym brzmieniem, big-bandem „ery swingu” przedstawia największe i najpopularniejsze piosenki swego idola, Frank Sinatra. To już nie tylko słynne hity ( „Come Fly With Me”, „I’ve Got You Under My Skin” czy „Fly Me To The Moon”), ale także wielkie standardy “American songbook” ( “Too Marvelous For Words”,  “I Only Have Eyes For You”, “Summer Wind”, “Luck Be A Lady”, “ The Lady Is A Tramp”, “ You Make Me Feel So Young”), wyśpiewany z Kubą Badachem “ Learnin’ The Blues”, ponadczasowy  „My Way / Szczęście jest we mnie”  (duet ze Zbigniewem Wodeckim) oraz – w wersji deluxe –  przeboje “Besame Mucho”  oraz “ On The Street Where You Live”. 

Dionizy Piątkowski