CARMEN SOUZA

14.10.2015, godz.20.00 – Poznań – Blue Note

Skład zespołu

Carmen Souza – gitara, śpiew
Theo Pascal – kontrabas
Shane Forbes – perkusja
Nat Facey – saksofony

Ze sceny płynęły do nas zarówno własne piosenki Carmen, jak i jazzowe standardy w rodzaju „Moonlight Serenade”  czy „My Favourite Things”. Sposób interpretacji Carmen Souzy niejednokrotnie wskazuje na fascynacje artystki takimi divami jazzu jak Billie Holiday czy Nina Simone, co w połączeniu z jej egzotycznym temperamentem okazuje się być kluczem do własnego i niepowtarzalnego stylu. Carmen Souza i jej doskonale improwizujący muzycy potrafili z jednej strony zaspokoić gusta miłośników prawdziwego jazzu, jak i sprowokować publiczność do beztroskiej zabawy i wspólnego odśpiewywania chwytliwych refrenów.
Robert Ratajczak, Jazz Forum
Era Jazzu przynosi sporą dawkę egzotyki. Goszcząca pierwszy raz w Polsce artystka o głosie zbliżonym do głosu Billie Holiday okazała się nie tylko pełną ekspresji wokalistką i sprawną instrumentalistką, ale i showmanką potrafiącą wciągnąć do wspólnej zabawy publiczność. Tak było podczas mówiącej o pociągu piosenki „CV Railways” czy podczas pełnego dynamiki przeboju „Afrika”. Zaskoczyła swoją pełną ekspresji interpretacją przeboju „Nad dachami Paryża”. Podobała się Carmen Souza, ale duże brawa należą się też towarzyszącemu jej saksofoniście Nat Facey’wi, który niemal każdy z wykonywanych utworów ubogacał wirtuozerskimi solówkami.
Marek Zaradniak, Głos Wielkopolski
Tego nigdy w Blue Note… nie było! Carmen Souza poprosiła widownię o zaśpiewanie z nią utworu na… stojąco. Udało się znakomicie. Polecam „Erę Jazzu”, właśnie trwa…
Wojciech Polonus, Facebook

Galeria z koncertu