„ My Moments ” to najnowszy projekt niemieckiej pianistki oraz wirtuoza gry na organach Hammonda, Barbary Dennerlein.  Jej ciekawe projekty spotykają się z uznaniem na niemal całym świecie a wirtuozeria z jaką gra klasykę na tradycyjnych organach kościelnych jest równie imponująca, co jazzowe improwizacje rozbrzmiewające z jej Hammonda B3. Najnowszy album ( CD oraz rozbudowana wersja koncertowa na DVD) jest pierwszym od lat projektem, w którym pianistka gra recital zarówna na organach Hammonda, jak i historycznych organach rurowych.  Dwuczęściowy recital i solowe nagrania zrealizowano w niewielkiej, szwedzkiej miejscowości Pitea korzystając zarówno z doskonałej ,naturalnej akustyki  Studio Acusticum, jak i perfekcyjnego, klasycznego instrumentu ( organ pipe/203 steps).

Barbara Dennerlein realizuje się  we wspaniałych projektach jazzowych, klasycznych, nie stroni też od recitali muzyki sakralnej. Jej przebogata dyskografia obejmuje nagrania realizowane z najwybitniejszymi artystami , takimi jak Rhoda Scott,  Ray AndersonRandy BreckerDennis ChambersRoy HargroveMitch WatkinsJeff 'Tain’ Watts, Bob Berg, Friedrich Gulda czy Peter Herbolzheimer. Po wielu latach pianistka wróciła do solowej prezentacji swojej sztuki. Recital przygotowała tak, by w pierwszej części poddać swojej interpretacji wielkie standardy opracowane na organy Hammonda. Funkowe swingujące i rozbuchane jazzem nagrania przywodzą na myśl sztukę Jimmie’go Smitha, Aminy Claudine Myers czy  Rhody Scott. Nienaganna technika gry na tym trudnym instrumencie wyzwala jazzowe improwizacje i skutecznie broni się melodyjnym rozkołysaniem i swingiem. „Bluesy”,Senistivity”,Black and White” czy roztańczony „Frog Dance” tworzą specyficzny hammond’s sound  i funkowy rytm. Kiedy Barbara Dennerlein zasiada do tradycyjnych organów, świat dźwięków nabiera dostojności, jakiejś nieposkromionej łagodności i pokory. Pojawia się subtelna „ Fanrasia Acusticum” i  rozbudowana „Symphony in Minor” by wraz z oczywistą jazzową fascynacją pianistki połączyć się rytmicznym  ‘Get It On” czy wspaniałym „ Blues In the Pipeline”.

My Moments”- najnowszy album pianistki nie jest zatem rodzajem artystycznej prezentacji, lecz zgrabnym, przemyślanym konspektem muzycznym, w którym zarówno funkowo-swingowe fascynacje i wirtuozeria grana na organach Hammonda nie ustępuję pięknu tradycyjnej sztuki wielkiej, muzyki organowej.

Dionizy Piątkowski