ARES CHADZINIKOLAU – Grand Piano Komeda

17.11.2021, godz.19.00 – Aula UAM – Poznań

Strona główna/Era Jazzu/ARES CHADZINIKOLAU – Grand Piano Komeda

Skład zespołu

Ares Chadzinikolau – fortepian

Bilety

100zł / 120zł / 150zł

Miejsca sprzedaży

www.ticketmaster.pl
www.bilety24.pl

oraz

Centrum Informacji Kulturalnej
Poznań, ul. Ratajczaka 44

Koncert ARESA CHADZINIKOLAU jest częścią gali Ery Jazzu, na której wystąpi także zespół JANA PTASZYNA WRÓBLEWSKIEGO


Posłuchaj

Więcej

Zobacz


ARES CHADZINIKOLAU – Grand Piano Komeda

Muzyczne spotkanie ze „światem Komedy” ubiera Ares Chadzinikolau – Grek polskiego pochodzenia, poznański muzyk, malarz i poeta – w interesujące, autorskie interpretacje znanych kompozycji. Ten greek-jazzowy patos staje się motywem i sprawcą całej sesji, bo Ares Chadzinikolau jest wrażliwym, jazzowym pianistą, zawieszonym artyzmem między tym, co słowiańskie, liryczne i heroiczne, a tym co jest najmocniejsze w jego greckiej naturze: pogodnej melodyce, rozbawionym rytmie i przebojowej wręcz pieśni.

Ares Chadzinikolau jest synem wybitnego greckiego poety Nicosa Chadzinikolau (1935 – 2009). Stąd, poza muzyką, niezwykle ważną jest dla artysty także literatura. Wydał kilkadziesiąt książek, przetłumaczył kilkanaście tomów greckiej i polskiej poezji, nagrał kilkanaście płyt, utworzył autorską szkołę pianistyczną dla szkół muzycznych, jego obrazy eksponowane były na wystawach w Grecji, Niemczech i Polsce. Nade wszystko jest liderem znaczących formacji: grającej greek-reggae Ares & The Tribe, tworzącej greek-jazz Ares Chadzinikolau Trio oraz licznych swoich solowych projektów.

Tym razem Ares Chadzinikolau przestawia się jako impresyjny i zauroczony życiem, światem i kulturą poeta i namiętny pianista, który swoją wirtuozerię i talentem na nowo buduje świat dźwięków, otoczony – tym razem – autorską interpretacją słynnym kompozycji Krzysztofa Komedy Trzcińskiego. Dodanie do poetyckiej iluzji improwizowanego jazzu stworzyło ciekawy projekt, który wart jest estradowej prezentacji. Muzyczne spotkanie ze „światem Komedy” ubiera pianista w interesujące, autorskie interpretacje znanych kompozycji (m.in. „Astigmatic”,”Kattorna,”Svantetic”, tematy z filmów „Dwaj ludzie z szafą” i „Riot” i najpopularniejszą kołysankę z „Rosemary’s Baby”). Solowe impresje pianisty – z jakimś ważnym, artystycznym przesłaniem – są przez to niezwykle dojrzale i przemyślane. Teraz przygotowane z doborowym, komedowskim kluczem repertuarowym.

Dionizy Piątkowski

Wybrana dyskografia

Perły fortepianu, Sny o Grecji, Piano Impressions, Tańcz jak Zorba, Humanity & Soul, Acid Jazz Flight, Greek Jazz 1 & 2, Great Awakening, Great Return, Jah Jah Children, Reggae dla dzieci, Lunatix, Aleatorix, Komeda-Takty i nietakty, Galaxis, In the Mirror, Utopology

2021-09-06T15:19:35+02:00
Przejdź do góry