ARES CHADZINIKOLAU – Grand Piano Komeda

17.11.2021, godz.19.00 – Aula UAM – Poznań

Skład zespołu

Ares Chadzinikolau – fortepian

Pierwszą część koncertu wypełnił recital poznańskiego pianisty, malarza i poety greckiego pochodzenia Aresa Chadzinikolau. Artysta przedstawił program  „Grand Piano Komeda” złożony z tematów Krzysztofa Komedy podanych w zupełnie nowych autorskich opracowaniach i aranżacjach na fortepian solo. Znane kompozycje Komedy, w tym słynne tematy z filmów „Dwaj ludzie z szafą” i „Dziecko Rosemary”, podane zostały w pełnych natchnienia wersjach tworząc rodzaj znakomicie skonstruowanej fortepianowej suity.
Robert Ratajczak, LongPlay
W nastrój gali „Czas Komedy” wprowadził recital Greka polskiego pochodzenia – Aresa Chadzinikolau. W jego interpretacjach dzieł Komedy, mogliśmy usłyszeć zamiłowanie do malarstwa i literatury, które są codziennością pianisty. Fortepian poddany pulsowi palców Aresa, nie gonił za echem komedowskiej legendy. Pokazał autorski sposób myślenia o tym, co dla wielu jest utartym schematem. I to przede zadecydowało o oryginalności jego występu.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański
Grand Piano Komeda w porywający sposób ukazał pełne liryzmu spojrzenie na twórczość wybitnej postaci. Jeden zaledwie człowiek zasiadający za pełnym potęgi i piękna fortepianem na tak wspaniałej sali swoimi artystycznymi interpretacjami wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi, jak gdyby po raz drugi powtarzając scenę wręczenia ludziom ognia w darze od znakomitego bóstwa, którym – tym razem – okazać się miała cudowna muzyka spływająca do nas z biało – czarnych klawiszy.
Marta Ratajczak, Babskim Uchem

Galeria z koncertu