DAVID KRAKAUER – Klezmer DJ & Jazz

12.03.2009 – godz. 20.00 – Warszawa – Sala Kongresowa

Skład zespołu

David Krakauer – clarinet
Keepalive – DJ / laptop
Robert Curto – accordion
Sheryl Bailey – guitar
Jerome Harris – bass
Michael Sarin – drums

Krakauer i jego orkiestra pokazali czym jest muzyka postmodernistyczna – różnorodna, nie znająca granic między stylami i czerpiąca pełnymi garściami z odległych od siebie kultur.

Prym wiódł oczywiście sam Krakauer, którego pełne zawiłości frazowanie, niezwykła wrażliwość i szalona energia napędzały każdy utwór. Słuchając brzmienia jego klarnetu, bez trudu można było poczuć klimat rodem z powieści Brunona Schulza. Nazwanie tej muzyki klezmerską byłoby jednak zbyt dużym uproszczeniem. Krakauer bez trudu przemieszczał się bowiem między stylami, co rusz sięgając po chwyty charakterystyczne dla jazzu czy muzyki klubowej.

Klara Styczyńska i Błażej Górski, TVN
To, że jego muzyka zbudowana jest na emocjach, słychać było od pierwszych taktów wczorajszego koncertu, który rozpoczął się od kompozycji „Der Gasn Nign”, misternie splecionej z melancholii i szału. Po niej była dźwiękowa petarda „Russian sher”, do której bardziej pasowałoby określenie klezmer-punk niż klezmer-jazz. I tak już do końca swojego występu Krakauer doskonale mieszał ze sobą nastroje.
Łukasz Kamiński, Gazeta Wyborcza

Galeria z koncertu