DAWID KOSTKA Trio+ / Progression

24.11.2018, godz. 19.00 – Aula UAM – Poznań

Skład zespołu

Dawid Kostka – gitara
Damian Kostka – kontrabas
Mateusz Brzostowski – perkusja
Maciej Kociński – saksofon
Paweł Kaczmarczyk – fortepian

Grupa Dawid Kostka Trio Plus. Owym plusem okazali się saksofonista Maciej Kocin Kociński i pianista Paweł Kaczmarczyk. Słuchaliśmy utworów z wydanego właśnie albumu „Progression”. I w tym przypadku można było się zachwycać gitarową wirtuozerią lidera, ale także pełnymi ekspresji solówkami Kocińskiego czy Kaczmarczyka. Niespodzianką było zaproszenie do wykonania kompozycji „Aguinaldo Pa Regina” oraz „Squatty Roo” Dawida Kostki. Okazał się on równorzędnym partnerem dla instrumentalistów grających razem z Reginą Carter i w obu utworach mógł się podobać w zaprezentowanych solówkach. Było to swoiste nawiązanie do będących specjalnością Ery Jazzu Poznań Jazz Projects, w których poznańscy muzycy grają ze światowymi gwiazdami.
Marek Zaradniak, Głos Wielkopolski
Do historii następnych dwudziestu lat Ery Jazzu przejdzie wspólne wykonanie dwóch utworów przez Reginę Carter i Dawida Kostkę. Wybitna skrzypaczka i mający zadatki na wybitność, ale już wyjątkowy gitarzysta grali jak równy z równym. Szczególnie dało się to posłyszeć w drugiej kompozycji, która stworzyła możliwość prezentacji solówki instrumentalnej naszego krajana.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański
Zagrany z werwą i entuzjazmem nowoczesny jazz Dawida Kostki, to muzyka bardzo komunikatywna i przyswajalna. Melodyka kompozycji Dawida stanowi idealną równowagę dla spontanicznie kreowanych improwizacji oraz fantazyjnych gitarowych i saksofonowych solówek. Po wybrzmieniu ostatniego utworu (przebojowego tematu „Long Way Home”) publiczność długo nie chciała wypuścić ze sceny zespołu Dawida Kostki.
Robert Ratajczak, Jazz Forum

Galeria z koncertu