KRZESIMIR DĘBSKI All Stars

19.11.2017, godz. 19.00 – Poznań – Aula UAM

Skład zespołu

Krzesimir Dębski – skrzypce
Krzysztof Przybyłowicz – perkusja
Zbigniew Wrombel – kontrabas

Kajetan Galas – organy Hammonda
Andrzej Olejniczak – saksofony
Maciej Kociński – saksofony
Waldemar Świergiel – puzon
Piotr Wrombel – fortepian
Anna Jurksztowicz – śpiew
Kim Ae Ran – śpiew

Affabre Concinui :

Robert Hylla (kontratenor), Leszek Marciniak (kontratenor),
Przemysław Czekała (tenor), Piotr Lewandowski (baryton),
Piotr Dziurla (bas), Artur Hoffmann (bas)

Druga część wieczoru należała do Krzesimira i Dębskiego i stworzonej przez niego na tę okazję międzynarodowej osiemnastoosobowej grupy All Stars… W kompozycji „Witkacy Era” pojawiła się koreańska wokalistka Kim Ea Ran, a capella sekstet Affabre Concinui i pełna ekspresji fortepianowa solówka Piotra Wrombla z którym dialogował raz Krzesimir Dębski na skrzypcach, raz Waldemar Świergiel. W utworze „Era Jazzu Kim” zabrzmiały motywy koreańskie. Gdy na estradzie pojawili się Anna Jurksztowicz i saksofonista Andrzej Olejniczak zabrzmiała rozbudowana wersja jej dobrze znanego przeboju „O czym marzą dziewczyny”. Było w tej kompozycji miejsce zarówno na pełną dynamiki skrzypcową improwizację Krzesimira Dębskiego jak i na saksofonowe solo Olejniczaka… Ten niezwykły wieczór, który był spotkaniem jazzowych gigantów na długo pozostanie w pamięci fanów
Marek Zaradniak, Polska Presse
W kalejdoskopie wydarzeń kulturalnych w Polsce, nocą gwiazd gotowych przemienić ludzkie marzenia w spełnienie, był koncert Trio Rona Cartera oraz prezentacja „All Stars” Krzesimira Dębskiego. Gwiazdy spadły pod szyldem Aquanet Jazz Legends – jesiennej gali Ery Jazzu… Krzesimir Dębski All Stars pozwoliła zabłysnąć muzyce w odsłonie instrumentalnej i wokalnej. Blisko dwudziestoosobowy skład artystów, powołany specjalnie na ten wieczór, uraczył publiczność emocjami uśmiechu, refleksji i zdziwienia, które sprawiają, że jazz może być JAZZEM… Krzesimir Dębski tego wieczoru potraktował swoje skrzypce jak batutę, która dodawała animuszu pozostałym instrumentom.
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański
Chciałem Ci, Dionizy, podziękować za dzisiejszy koncert, szczególnie mam na myśli koncert formacji Krzesimira. Dawno nie byłem na tak ekscytującym wydarzeniu muzycznym pełnym zaskakujących sytuacji, improwizacji, poczucia humoru. Jeszcze raz dziękuję i życzę Ci, aby Era Jazzu trwała!
Gabriel Konopnicki

Galeria z koncertu