Kiedy w połowie lat 90-tych raczkował internet, a posiadanie strony www stanowiło rodzaj ekstrawaganckiego snobizmu, zdobycie tzw. domeny było dość proste. Ot, wystarczyło zarejestrować własną nazwę i stać się wyłącznym właścicielem domeny www. Teraz te najważniejsze, proste i jednoznaczne nazwy domen internetowych to jednoznaczne adresy do popularnych oficyn internetowych. Tak pod koniec lat 90-tych zaistniały domeny np. rock.pl, woda.pl, moda.pl, kino.pl, teatr.pl i wiele, wiele innych. W grupie tej znalazła się i nasza domena jazz.pl, która odtąd stała się adresem wszystkich naszych/moich projektów, koncertów, festiwali i publikacji. Popularność adresu www.jazz.pl powoduje nie tylko łatwość dotarcia do informacji o jazzie, ale także staje się często nazwą wielu inicjatyw. Takim przez lata był WWW.JAZZ – cykl audycji jazzowych w radio Tok FM prowadzony przez niestrudzonego Ryszarda Wojciula ( z moim często udziałem); takim jest cykl JAZZ.PL – seria koncertowa a teraz także i wydawnicza Polskiego Radia. Z ogromnym entuzjazmem postrzegam wszelkie te działania, nie wnosząc do tych inicjatyw prawnych zastrzeżeń ani nie roszczę sobie praw do używania nazwy „jazz.pl” jako zastrzeżonego znaku towarowego ( a tak jest np. w przypadku mojej Ery Jazzu – prawnie chronionego znaku towarowego). Czynię to wszystko ku chwale jazzu, polskiego jazzu i …Ery Jazzu.
W premierowym wydawnictwie cyklu „Jazz.pl” pojawiają się młodzi artyści, promowani przez inicjatywny Jazz Forum. Dumny jestem, że w pierwszym albumie serii fonograficznej znaleźli się także młodzi muzycy z Poznania: harmonijkarz Kacper Smoliński oraz perkusista Adam Zagórski – laureaci Nagrody Ery Jazzu. „ W początkach pandemicznego czasu zrodziła się buńczuczna, ale i prosta w swojej istocie idea organizowania koncertów online. Tak powstał cykl Jazz.pl” – wyjaśnia genezę projektu Małgorzata Małaszko, Dyrektor Programu 2 Polskiego Radia. Do tej pory zrealizowano kilkanaście radiowych koncertów z udziałem elity polskiego jazzu: od legendarnego Jana Ptaszyn Wróblewskiego po wigilijny koncert Niki Lubowicz. Cykl Jazz.pl stanowi bogatą ofertę koncertową: w piątkowych audycjach można usłyszeć cały przekrój rodzimego środowiska jazzowego. Występują legendarni artyści, którzy pisali historię tego gatunku muzycznego w Polsce, a także największe gwiazdy współczesnej sceny jazzowej i przedstawiciele młodego pokolenia jazzmanów będących u progu wielkiej kariery. Radiowe koncerty ukazują szerokie spektrum jazzu otwartego na wolną improwizację, elementy muzyki miejskiej, nawiązania do klasyki, czy muzyki ludowej. Radiowe koncerty są rejestrowane a teraz przygotowywane są do edycji płytowej.
W kwietniu 2021 roku w Studio S-3 Polskiego Radia odbył się koncert warsztatowej formacji Jazz Forum Talents. Na scenie spotkali się niezwykli, młodzi muzycy: grający na harmonijce ustnej Kacper Smoliński z Weezdob Collective, gitarzysta Jakub Mizeracki z zespołu Skicki-Skiuk, saksofonista Maciej Kądziela z ZK Collaboration, dwoje prowadzących swoje własne formacje instrumentalistów – pianistka Kasia Pietrzko i skrzypek Tomasz Chyła oraz perkusista Adam Zagórski i basista Roman Chraniuk – tworzący sekcję rytmiczną. Nazwa Jazz Forum Talents nie przypadkiem kojarzy się z magazynem Jazz Forum. Pięcioro muzyków pierwszy raz spotkało się na scenie w 2019 roku, na wydarzeniu organizowanym przez Jazz Forum. Wspólny występ był dla nich niezwykle atrakcyjny, ważny i jak się okazało – twórczy. Najpierw pojechali wspólnie na kilka koncertów do USA, a po powrocie i zaproszeniu do współpracy kolegów z sekcji rytmicznej, postanowili dalej wspólnie muzykować, niezależnie od aktywności w swych macierzystych zespołach. Płyta „ Jazz Forum Talents” będąca zapisem radiowego koncertu, zawiera siedem utworów autorstwa wszystkich członków formacji. Pełne pasji wykonanie nadaje kompozycjom żywiołowość i tworzy niepowtarzalny styl. I jest doskonałym prologiem