Tajemniczo skrywający się pod nazwą MazzBoxx duet to niezwykle ciekawy projekt dwóch nonkonformistów polskiej muzyki improwizowanej i elektronicznej : Jerzego Mazzolla oraz Igora Pydło. Pikanterii nagraniom nadają fragmenty archiwalnych nagrań koncertowych, w których udział wzięli m.in. Joanna Duda (fortepian), Piotr Rachoń (fortepian), Ju Ghan (kontrabas), Piotr Podgórski (perkusja), Filip Danielak (perkusja)  oraz Tomasz Antonowicz (instrumenty perkusyjne).

 Wymiar artystyczny wspólnej płyty Jerzego Mazzolla (kompozycje, klarnet basowy, klarnet metalowy, tarogato) i Igora Boxxa Pudło (produkcja, programowanie, miks, aranżacje)  jest sprawą doniosłą – dwóch tytanów polskiej muzyki improwizowanej i elektronicznej spotyka się na jednym wydawnictwie sygnowanym nowym, ale bardzo czytelnym szyldem. „ W 2008 roku zagrałem kilka ciekawych koncertów w różnych składach,część z nich szczęśliwie udało się zarejestrować – wspomina genezę nagrania kultowy  awangardzista Jerzy Mazzoll ( Mazolewski). Materiałów było jednak sporo, bo około dziesięciu godzin, dlatego też niełatwo było mi zająć się ich edycją, a jeszcze trudniej się z nimi rozstać… Po naprawdę wielu perypetiach, wstępnie podzielona na quasi-utwory muzyka końcem 2010 roku trafiła w końcu do Igora”. Równie entuzjastycznie do pomysłu podszedł producent i muzyczny-programista Igor Boxx : „ Znaliśmy się już wtedy z Jerzym, mieliśmy za sobą wspólne projekty, a z przekazanych przez niego materiałów miałem wyselekcjonować muzykę na ewentualny  album koncertowy. Mój wybór okazał się jednak bardzo radykalny, bo dokonałem całkowitej dekonstrukcji tego materiału, a potem w ciągu kilku tygodni stworzyłem z tego całkiem inne utwory.

Nagrania i płyta była gotowa już w 2011 roku i musiało upłynąć aż 10 lat, żeby doczekała się swojej premiery. ” Nie mieliśmy żadnej strategii i nie podejmowaliśmy żadnych pochopnych decyzji w sprawie wydania tego materiału Płyta po prostu czekała na swój moment i jesteśmy z tego faktu bardzo zadowoleni – podsumowuje premierę albumu Jerzy Mazzoll. „MazzBoxx”  jest zatem  wielowymiarowym projektem, na który składa się zarówno charakterystyczny, niezwykle oryginalny styl komponowania oraz wirtuozerska, nieprzewidywalna gra Mazzolla, jak i producenckie wizjonerstwo, z którego słynie Boxx. Artysta muzykę zawartą na płycie „MazzBoxxumieszcza jednak poza kontekstem osobistym i ramami temporalnymi: „ Odbieram tę muzykę w oderwaniu od siebie i od czasu, w którym powstała – deklaruje producent. Jej specyfika jest pozaczasowa, gdyż na płycie przecinają się różne elementy składające się na wspólne dzieło: indywidualny styl kompozycji Jerzego uchwycony w scenicznych realiach oraz jego obróbka w cyfrowym środowisku”.

Dionizy Piątkowski