Bohaterami albumu “Sonorismo” jest znamienite trio, którego liderem jest perkusista RGG, Krzysztof Gradziuk. Do realizacji swojej wizji nowoczesnego jazzu zaprosił pianistę z zespołu Łukasza Ojdanę oraz fińskiego saksofonistę Pauli Lyytinena. „Sonorismo to swego rodzaju mój pseudonim artystyczny, pod którym kryje się wizja traktowania instrumentów perkusyjnych oraz ich roli w budowaniu zjawisk muzycznych, przede wszystkim w oparciu o aspekt improwizatorski. Album „Personal Voice” to mój osobisty, intymny glos w świecie muzyki improwizowanej” – wyjaśnia lider trio.
Krzysztof Gradziuk to esteta perkusyjnego brzmienia, kolorysta i kreator melodii, artysta bezkompromisowy i poszukujący nowych ścieżek rozwoju w zgodzie z własnym poczuciem artystycznego smaku. Abstrakcyjność perkusyjnej treści w zestawieniu z elastycznością i wirtuozeria potęguje wrażenie niekonwencjonalnej sztuki gry określając artystę mianem jednego z bardziej oryginalnych perkusista współczesnej, europejskiej sceny muzycznej. Pianista Łukasz Ojdana to z kolei przedstawiciel najmłodszej generacji muzyków europejskich. Artysta postrzegający kulturę brzmienia i osobowość twórcy jako nadrzędne elementy budulcowe wyrazistego muzycznego charakteru, w którym inspiracja wyraźnie dystansuje pojęcie naśladownictwa stylu mistrzów. Inspiracje młodego pianisty rozpościerają się w szerokim zagadnieniu sztuki dotykając obszarów literatury, filozofii, teatru i duchowości. Realizuje się w znakomitym trio RGG, z którym nagrywa i koncertuje od 2013 roku. Przez trzy lata był także muzykiem ostatniego kwartetu Tomasza Stańko oraz kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego. Fiński saksofonista Pauli Lyytinen to kreatywny muzyk i kompozytor znany z bezkompromisowej pracy nad muzyką rytmiczną i artystyczną, która przekracza stylistyczne granice i koncepcje. Lyytinen jest znakomitym improwizatorem, który gra także na wielu innych instrumentach, takich jak elektroniczny instrument dęty (EWI) oraz syntezatory. Koncertuje jako solista oraz w grupach Magnetia Orkesteri, Pauli Lyytinen Rabbit Hole, Elifantree, Niillas Holmberg & Pauli Lyytinen, Sole Azul i Equally Stupid. Współpracował także z wieloma czołowymi europejskimi i amerykańskimi muzykami, często ze współczesnymi zespołami klasycznymi i projektami interdyscyplinarnymi.
Sesja „Sonorismo” przygotowana przez trójkę improwizatorów to również filozofia postrzegania przestrzeni muzycznej i kreowania jej, ze szczególnym uwzględnieniem warstwy brzmieniowej. Fascynacja nieoczywistymi dźwiękami i ich mnogością, które odkrywają muzycy, daje możliwość do tworzenia nieskończonych muzycznych pejzaży. To nowe brzmienie i nowa jakość, z wykorzystaniem rozmaitości barw nietypowego zestawienia instrumentów. To różnorodność instrumentów perkusyjnych, struktury harmoniczne z użyciem fortepianu Fendera oraz oryginalne podejście do melodii w partiach saksofonu.