Anna Gadt jest niezwykle uzdolnioną i wszechstronna wokalistką. Zestawem sesji, nagrań oraz pomysłów mogłaby obdarzyć wielu artystów a jej bogata i urozmaicona dyskografia zawiera nagrania klasyki jazzu, nowoczesne formy budowania brzmień i nastrojów, jak i ciekawe projekty, które stara się sama inicjować. Po doskonałych albumach „Na mojej drodze”, „Still I rise” oraz „Breathing” przyszedł czas na ultranowoczesny „Renaissance Gesualdo” zrealizowany wraz z perkusistą Krzysztofem Gradziukiem i akordeonistą ( także entuzjasta elektronicznych brzmień) Zbigniewem Chojnackim.
Jako kompozytorka i autorka tekstów Anna Gadt, poza dźwiękami i słowem poszukuje środków wyrazu przede wszystkim w barwie, ciszy i przestrzeni. Wyraża siebie poprzez szeroko pojętą muzykę improwizowaną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. W swojej muzyce intrygująco oscyluje pomiędzy śpiewem, szeptem i opowiadaniem. Improwizując nie boi się używać głosu w sposób nietypowy. W 2008 roku ukazała się jej debiutancka płyta „Na mojej drodze” którą zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności. Album przyniósł jej nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. W 2010 roku pojawiła się jej druga płyta “Still I Rise”, a w 2013 roku kolejna „Breathing„- zawierająca wyłącznie autorskie kompozycje oraz interpretację wiersza Mirona Białoszewskiego. Wokalistka zrealizowała także kilka współautorskich płyt i współpracowała m.in. z Pawłem Mykietynem, triem RGG, zespołem Kwadrofonik, Nikolą Kołodziejczykiem, Włodzimierzem Nahornym i Marcinem Olakiem.
Sesja „Renaissance Gesualdo” jest w pewnym sensie kontynuacją albumu „Renaissance”, jaki Anna Gadt ( znana także jako Anna Stępniewska) zrealizowała wcześniej dla słowackiej wytwórni Hevhetia. W tej sesji Annie Gadt towarzyszą także akordeonista Zbigniew Chojnacki i perkusista (z tria RGG) Krzysztof Gradziuk. Projekt nazywany „Renaissance” jest – w odbiorze i wykonaniu – niezwykle trudny. O ile „Renaissance” to m.in. ultranowocześnie zinterpretowany zestaw religijnych „ Psalmów” Wacława z Szamotuł, Mikołaja z Krakowa i Mikołaja Gomółki, to „Renaissance Gesualdo” jest zestawem inspirowanym muzyką XVI wieku, bezpośrednio nawiązującą do twórczości Carlo Gesualdo da Venosy, włoskiego kompozytora epoki renesansu, postaci ekscentrycznej i kontrowersyjnej. To jakby karkołomne połączenie improwizowanego free-jazzu z kolorytem renesansu. Oprócz tradycyjnie rozumianej sztuki wokalnej, Anna Gadt wraz z perkusistą i akordeonistą poszukują niekonwencjonalnych brzmień i karkołomnych technik wykonawczych. Już jako uzupełniające się kolorytem brzmień trio sięgają po swobodną improwizację podkreślając bogactwo barw i walor wzajemnego budowania zaskakującego formatu artystycznego.