RADIO.STRING.QUARTET – Komeda & More

13.04.2019, godz.19.00 – CK Zamek – Poznań

Skład zespołu

Bernie Mallinger – skrzypce
Sophie Abraham – wiolonczela
Cynthia Liao – altówka
Igmar Jenner – skrzypce

Muzyka Krzysztofa Komedy w wykonaniu słynnej grupy radio.string.quartet. W programie znalazły się tak znane przeboje jak „Kołysanka” z filmu „Rosemary’s Baby”, „Kattorna”, „Crazy Girl” i „Dance of Vampires”. Wirtuozerskie improwizacje poszczególnych muzyków i ich instrumentalne dialogi robiły wrażenie. Publiczność długo nie chciała rozstać się z wirtuozami z Wiednia. Wśród zaproponowanych przez nich bisów była m.in. jedna z kompozycji Joe Zawinula. Wykonanie muzyki Krzysztofa Komedy to niezwykle cenny i ciekawy pomysł Ery Jazzu.
Marek Zaradniak, Głos Wielkopolski
Występ wiedeńskich kameralistów udowodnił jak nieograniczone są sposoby interpretacji znanych melodii. To doprawdy imponujące, że zwłaszcza w przypadku tak ogranej już Kołysanki, są jeszcze przestrzenie zapewniające tajemniczość i nieprzewidywalność tej melodii.
Jakub Krukowski, JazzPress
Premierowa interpretacja Komedy w opracowaniu kwartetu wiedeńskich kameralistów, była innowacyjna, lecz przepełniona szacunkiem do tradycji. Własne pomysły muzyczne i tożsamość kulturowa dźwięków były osadzone w klimacie przeżyć, które mają styl i autorski język. Tego właśnie powinno się oczekiwać po artystach, którzy mierzą się z repertuarem uznawanym za klasykę. Jeśli się to udaje, to znaczy, że wykonawca jest artystą, a nie tylko rzemieślnikiem. Podczas drugiego wieczoru kwietniowej Ery Jazzu, to się wspaniale udało!
Dominik Górny, Nasz Głos Poznański

Galeria z koncertu