Amerykański trębacz Herb Alpert nazywany jest królem „ameriachi”, stylu nawiązującego m.in. do tradycyjnej muzyki meksykańskiej. Choć jest legendą światowego jazzu i doskonałym trębaczem to do historii tej muzyki przeszedł jako twórca specyficznej, lekkiej, łatwej i przyjemnej odmiany jazzu, dla której po latach ukuto termin „ smooth”. Z połączenia, modern jazzowej stylistyki, meksykańskich brzmień i nastrojów oraz pogodnego, przebojowego jazzu zrodził się „jazz Herba Alperta”, jego producenckie imperium oraz pozycja jednego z najbogatszych artystów muzyki.

Album „Music Volume 1” jest z pewnością zapowiedzią całej serii nowo/starych nagrań, które teraz pojawią się na rynku i lansować będą nagrania wielkiej legendy światowego jazzu, Herba Alperta – trębacza, pianisty i wokalisty, który pomimo 82 lat wciąż jest niezwykle aktywny muzykiem i producentem. Jego kariera trwa nieprzerwanie od 60 lat i znaczona jest nie tylko dziewięcioma Grammy Awards, ale także ( wspólne z Jerry’m Mossem- biznesowym wspólnikiem) miejscem w prestiżowym Rock and Roll Hall of Fame.  Trębacz jest kawalerem  medalu National Medal Of Arts za zasługi dla sztuki, który przyznał mu prezydent Barack Obama.

 Herb Alpert znany jest z autorskiej Herb Alpert & The Tijuana Brass, jednej z najpopularniejszych grup lat 60-tych łączących jazz i muzykę meksykańską. Po sukcesie pierwszego albumu „Herb Alpert & The Tijuana Brass” i propozycjami licznych koncertów  Herb Alpert zdecydował się na współpracę z muzykami sesyjnymi: już  na albumie „The Lonely Bull” wszystkie partie instrumentów dętych wykonywane były tylko przez niego (lub przy pewnej pomocy syntezatora). Herb Alpert jest także założycielem i właścicielem (wraz z Jerry’m Mossem) wytwórni płytowych A&M Records, Almo Sounds oraz Herb Alpert Present, które ze swoimi bestsellerowymi albumami przysporzyły właścicielom krociowych fortun. Herb Alpert ( ur.31 marca 1935 w Los Angeles)  jest także doskonałym  kompozytorem, autorem piosenek, piosenkarzem, producentem muzycznym, malarzem, rzeźbiarzem i aranżerem. Współpracował  z najważniejszymi artystami szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej m.in. z Burtem Bacharachem, Carole King, The Carpenters i Joe Cockerem ; jego dyskografia obejmuje albumy zrealizowane w stylistyce jazzu, muzyki latynoamerykańskiej, funky, pop i  rhythm & bluesa.

Album „ Music Volume 1” jest pierwszym zestawem z rozleglej stylistyki trębacza i aranżera. Tym razem prezentuje „all time hits”, czyli ponadczasowe standardy jazzu i muzyki rozrywkowej ( „Flamingo”, „Unforgettable”, „Michelle”, „C’est Si Bon”, „I’m Yours”, „Cheek To Cheek”, „Just A Gigolo”, „Witchcraft”, „Sugarfoot”, „Strike Up The Band”, „You Stepped Out Of A Dream”, ”Imagine” )  czyli zestaw, który ponownie przysporzy mu entuzjastów i zasili bankowe konto.

Dionizy Piątkowski