W 2010 roku francuski gitarzysta Pascal „Rooster” Fouquet spotyka amerykańską wokalistkę Jennifer ”Lil’Red” Milligan   i tworzą znakomity bluesowy zespół, który od kilku sezonów zyskuje doskonałe rekomendacje w ojczyźnie tej muzyki, w USA. To właśnie fascynacja i miłość do bluesa zrodziła potrzebę wspólnego grania. Przez ponad dekadę Jennifer „Lil’ Red” Milligan i Pascal „The Rooster” Fouquet dopracowywali swój styl, żyjąc i oddychając muzyka. Dekada zdobywanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia doprowadziły do wypracowanie smakowitego, autorskiego bluesa. Ich samozwańczy „retro-modern blues” poddany został nowoczesnym odniesieniom, który niezwykle mocno zanurzone są w korzeniach tej muzyki a sercem tego wszystkiego jest miłość i szacunek dla  społeczności i kultury bluesa.

Urodzony w Normandii Pascal „Rooster” Fouquet rozpoczął, jako nastolatek, naukę gry na gitarze klasycznej, by z czasem zainteresować się bluesem. Jego zawodowa kariera sięga początku lat 80-tych i nauki u boku takich gwiazd, jak B.B. King, Albert King, T-Bone Walker a nawet jazzman Kenny Burrell. Wielokrotnie nagradzany gitarzysta  dzielił odtąd scenę z najlepszymiu, młodymi artystami bluesa, takimi jak: Diunna Greenleaf, Dave Specter, Russell Jackson, Candye Kane czy Kid Ramos. Jennifer ”Lil’Red” Milligan  pochodzi z Columbus w stanie Ohio. Wielbicielka hollywoodzkich artystów Bojanglesa, Gene’a Kelly’ego, Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald i braci Nicolas, Jenny Milligan studiowała wszystkie dyscypliny artystyczne: muzykę, taniec, aktorstwo, pisanie, malarstwo, sztuki walki i medytację ( jako absolwentka Fort Hayes Performing Arts High School posiada tytuł BFA w dziedzinie teatru muzycznego uzyskany w Konserwatorium Muzycznym w Cincinnati oraz tytuł magistra sztuki współczesnej uzyskany na Uniwersytecie Naropa). Beztroska i żądna przygód dusza Lil’ Red miała swój udział w wyzwaniach, z których wszystkie pojawiają się zarówno w tekstach, jak i występie na scenie. Głęboko troszcząc się o ludzkość, wierzy, że jako artystka ma obowiązek wnieść swój wkład w kształtowanie kultury, w której żyjemy.  „ Wymieszaj to, co cię wkurza, z odrobiną podskoku i swingu, posyp szczyptą niebieskich nut i zgnij to wszystko razem na sześciu strunach dla gwarantowanej satysfakcji” – wyjawia swoje credo amerykańska wokalistka i gitarzystka.

Jennifer Milligan i Pascal Fouquet nazywają Francję i Stany Zjednoczone domem i są wielojęzycznymi artystami. Ich debiutancki album „Soul Burnin” uczynił duet finalistami International Blues Challenge 2019 i pozwolił włączyć się w koncertowy wir Memphis i Chicago. Teraz  duet Lil’ Red & The Rooster dzielą czas między USA i Europę znajdując czas na realizację kolejnego albumu „Keep On” .W realizowanej w Chicago sesji udział wzięli m.in. perkusista Kenny Smith, basista Felton Crews na basie, nominowany do Grammy Award harmonijkarz i wokalista Billy Branch oraz saksofonista barytonowy Jean-Marc Labbé. Nowe oryginalne utworzy w ciekawej stylistyce  „retro modern blues sound” doskonale definiują muzykę francusko-amerykańskiego zespołu.

Dionizy Piątkowski