Do grona artystek, które dla prestiżowej oficyny Blue Note Records realizują album ”christmas” włącza się Norah Jones. Wcześniej, bo w 2019 roku, jej folkowe trio Puss’n Boots nagrało ( także dla Blue Note Records) świąteczną płytkę z zaledwie kilkoma autorskimi piosenkami „bożonarodzeniowymi” („Christmas All Over Again”, „The Great Romancer”, „Christmas Butt”, „It’s Not Christmas ‘Til You Come Home” oraz tradycyjną kolędą „ Silent Night”) i z pewnością był to prolog do najnowszego albumu wokalistki. „ Zawsze kochałam muzykę bożonarodzeniową – mówi o sesji do „I Dream Christmas” Norah Jones – ale do tej pory nigdy nie miałam większej ochoty nagrać świątecznego albumu. W ubiegłym roku, podczas lockdownu, słuchałam „Funky Christmas” Jamesa Browna i „Elvis’s Christmas”. Już w styczniu 2021 pomyślałam o własnym świątecznym projekcie i dało mi to mnóstwo radości”.

Norah Jones, dziewięciokrotna zdobywczyni Grammy Award, wokalistka, kompozytorka i pianistka stworzyła  zatem teraz swój pierwszy świąteczny album  „I Dream Of Christmas” z kolekcją ponadczasowych świątecznych standardów i kilku własnych kompozycji. Na płycie znalazły się nie tylko ciekawe interpretacje takich klasyków, jak “White Christmas”, “Blue Christmas”, “ Winter Wonderland”,” Run Rudolph Run”, “Christmas Time Is Here” czy “What Are You Doing New Year’s Eve?”, ale także – utrzymane w  świątecznej konwencji –  nowe kompozycje Norah Jones ( “Christmas Calling”, “Christmas Glow”, „Christmastime”, It’s Only Christmas Once A Year”, “You’re Not Alone”,” A Holiday With You”).

Zastanawiałam się, w jakim kierunku pójść, by świąteczne piosenki zaczęły pojawiać się w mojej głowie —  mówi o sesji Norah Jones. Wszystkie mówią o radości z Bożego Narodzenia, o miłości i integracji, za którymi tęsknimy przez resztę roku. Są też klasyki, które mają tę szczególną nostalgię, która dopada nas bez względu na to, kim i gdzie jesteś w życiu. Było trudno, ale wybrałam ulubione klasyki…”

Dionizy Piątkowski