To szczególne wydawnictwo: pośmiertne wydanie pierwszego solowego albumu basisty Willie’go J. Campbella. Przyjaciele wspierali jego pragnienie nagrania ostatniego albumu po śmiertelnej diagnozie ALS. „Podczas najcięższej bitwy, jaką kiedykolwiek stoczył, nigdy się nie zgubił. Zawsze był tym Williem J., którego wszyscy kochaliśmy, docenialiśmy, którego szukaliśmy i którego chcieliśmy mieć w pobliżu. Jego obecność pozostanie w naszych duszach na wieczność i jak powiedziałby… be cool”.

Urodzony 19 czerwca 1957 roku basista blues-rockowy Willie J. Campbell przypisuje swoją miłość do muzyki rodzinnemu Detroit w stanie Michigan. Jego przeprowadzka do Huntington Beach w Kalifornii dała szansę  by został muzykiem. Pierwszym przełomowym momentem w życiu młodego muzyka było spotkanie z Dave’m Lee Bartelem, z którym wkrótce stworzyli pierwszy zespół, Southern Select Blues Band.  Kiedy w połowie lat 70-tych dołączył do The James Harman Band kariera muzyczna Williego J. zaczęła nabierać rozpędu. Po dekadzie z The James Harman Band przez sześć lat występował z The Fabulous Thunderbirds, gdzie grał u boku gwiazdorskiego składu :Kim Wilson, Gene Taylor, Kid Ramos i Jimi Bott. Ostatnio Willie J. Campbell grał z The Mannish Boys, The Blues Giants a jego ostatnim zespołem był The Proven Ones, składający się z imponującej kolekcji muzyków. Willie J. Campbell ma rozległą dyskografię  a jego muzyczna rozpiętość, obejmująca ponad pięć dekad,  to  obszerna historia koncertów i sesji nagraniowych osadzonych w muzyce bluesowej, soulowej, rockowej, country i folkowej.

Wiosna 2022 roku u  Williego J. zdiagnozowano ALS (stwardnienie zanikowe boczne). Osiem tygodni przed śmiercią nagrał swoją ostatnią płytę zapraszając do udziału wielu muzycznych przyjaciół. Willie J.Campbell wspierany był  przez kawalkadę muzycznych przyjaciół i rodzinę, aby ukończyć ten jedyny w swoim rodzaju album. Przyjaciel i gitarzysta, Kid Ramos, wraz z Brianem Templetonem, współtworzyli projekt z Williem J, zapraszając kilkunastu znakomitych muzyków, w tym takich jak Kim Wilson, Sugaray Rayford, David Hidalgo, Joe Louis Walker, Janiva Magness, Jimi Bott, Jimmie Wood, Jason Ricci, Anson Funderburgh, Mike Morgan, Shawn Pittman, Johnny Ramos, Condron Hampton, Mondo Cortez, Pat McDougall i Brooks Milgate. Oficyna Blue Heart Records ściśle współpracowała z rodziną we wszystkich aspektach przygotowania muzyki do wydania, aby mieć pewność, że ta kolekcja piętnastu utworów rockowych, soulowych i bluesowych dokładnie odzwierciedla wpływ, jaki Willie wywarł na otaczających go ludzi. 18 grudnia 2022 roku Willie J. Campbell odszedł spokojnie w zaciszu swojego domu w towarzystwie żony Lisy i córek Siary i Symone.

Dionizy Piątkowski