Adam Woch i Robert Guzik należą do najciekawszych klasycznych gitarzystów młodego pokolenia. Przebojem wdarli się na światowe estrady, z debiutem w  jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie, nowojorskiej Carnegie Hall. Pracę w duecie rozpoczęli w 2011 roku, by w ciągu kilka kolejnych lat odnaleźć się na hermetycznym rynku wirtuozów gitary klasycznej . W 2013 roku artyści zostali laureatami Międzynarodowego Konkursu IBLA Grand Prize w Ragusie na Sycylii, rywalizując z kilkudziesięcioma solistami i zespołami kameralnymi różnych specjalności z całego świata. Częścią nagrody był udział w tournée koncertowym po Stanach Zjednoczonych, w tym występ w słynnej nowojorskiej Carnegie Hall. „ Piękne zestrojenie, ujednolicone brzmienie, wyśmienita technika i wypracowany odpowiedni balans” – tak został oceniony występ Woch & Guzik Duo w Carnegie Hall i rekomendacja ta popłynęła w świat wróżąc duetowi polskich gitarzystów uznanie i karierę.

Adam Woch jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów i stypendystą fundacji i organizacji rządowych. Jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie ( w klasie gitary Ryszarda Bałałuszko) i ma za sobą naukę u takich artystów, jak Carlo Marchione, Rolf Lislevand, Ricardo Gallen, Alvaro Pierri, Roberto Aussel, Zoran Dukić, Marcin Dylla i Łukasz Kuropaczewski. Koncertuje jako solista i kameralista, ale także jako solista z Polską Orkiestrą Radiową i Orkiestrą Filharmonii Koszalińskiej. Od 2011 roku Adam Woch współtworzy duet gitarowy z Robertem Guzikiem.

Robert Guzik jest absolwentem ( w klasie gitary prof. Marcina Zalewskiego)  Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz uczniem wybitnych gitarzystów jak: Odair Assad, Giampaolo Bandini, Aniello Desiderio, Zoran Dukić, Marcin Dylla, Florian Larousse, Kyu Hee Park, Thomas Muller-Pering, Marko Topchii. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. nagrody na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym-Krynica 2008 i Gdańskich Spotkań Metodycznych Gitarzystów.

Cały projekt wspólnego grania, zaczął się w roku 2011, kiedy zaczęliśmy grać repertuar bardziej przystępny dla słuchaczy – wspomina Adam Woch –  Teraz po kilku latach, mam przekonanie, że to był bardzo dobry krok. Oczywiście gramy sporo poważnej muzyki, ale gramy też dużo muzyki latynoamerykańskiej, która jest łatwiejsza do publiczności. To sprawia, że mamy całkiem spore grono odbiorców. Bycie solistą i granie w ducie jest możliwe do pogodzenia więc zostawiamy sobie wzajemnie pewien margines samodzielnych działań. To że jestem dobrym solistą wpływa na to, że w duecie mogę grać lepiej i odwrotnie, konieczność słuchania w duecie partnera, sprawia, że grając solo jestem bardziej wyczulony na to co dzieje się wokół”.

One Week in Rio” to debiut fonograficzny Woch & Guzik Duo  i światowa premiera dwóch, wyjątkowych utworów. Siedmioczęściowa suita „One Week In Rio” Sérgio Assada, kompozytora i gitarzysty, legendarnego duo Assad Brothers oraz  słynna „Historia tanga” Astora Piazzolli w nowej wersji  (na skrzypce i dwie gitary), nagrana wraz z Roksaną Kwaśnikowską. Repertuar albumu dopełniają utwory kompozytorów latynoamerykańskich, które przez ostatnie lata cieszyły się największą popularnością podczas koncertów Woch & Guzik Duo.

Dionizy Piątkowski