Być może elementem, który pozwala Andrzejowi Serafinowi doskonale panować nad kreatywnością jest pełne zrozumienie dla inspiracje, jakim poddaje się budując autorskie projekty. Bo jest w tej koncepcji sporo autorskiej inwencji, ale jest też odrobina odniesień do kanonu jazzu, blues, rocka a nawet klasyczno-ilustracyjnych brzmień. To jest zaleta sesji przygotowywanych przez Andrzeja Serafina, bowiem dla każdej z nich odnajduje nie tylko „klucz” do tworzenia stylistycznego formatu, ale także pretekst do zapraszania do swoich zespołów doskonałych muzyków. Andrzej Serafin jest artystą wszechstronnym : gra bluesa, jazz, muzykę elektroniczną i world music; jest wirtuozem gry na syntezatorach, instrumentach klawiszowych, perkusyjnych  oraz wibrafonie. Pochodzi z Kolbuszowej na Podkarpaciu, ukończył Państwowe Liceum Muzyczne w Rzeszowie i jest absolwentem (w klasie perkusji) Akademii Muzycznej w Poznaniu. Grał w autorskim Editions Quartet,  blues-rockowej kapeli Blue Ink, współpracował z orkiestrą Agnieszki Duczmal i współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce i za granicą. Od 2008 roku współpracuje z muzykami zespołu Los Agentos. Jego dyskografia (od bluesowego „LSD” po autorski „A Journey Into Dreams” i rozbudowany stylistycznie „Vives”) jest swoistym CV kreatywnego muzyka, kompozytora i aranżera.

Album „Vibes” prezentuje zestaw różnorodnych (najczęściej utrzymanych w formacie bluesa) kompozycji Andrzeja Serafina, ale jest tam ciekawie zagrany legendarny ”Trane’s Blues”  geniusza nowoczesnego jazzu, Johna Coltrane’a. Sesję przygotowali wraz z liderem znakomici muzycy: Michał Kielak (harmonijka), Arek Skolik (perkusja), Bartek Przytuła (śpiew), Bartłomiej Bykowski (bas) oraz Los Agentos (Bożena Mazur, Staszek Grela, Wojciech Kołek, Robert Lenert).

Diametralnie różny jest projekt  „A Journey Into Dreams” osadzony autorsko w fakturach muzyki ilustracyjnej, impresyjnej i sugestywnie budowanej nastrojem nowych brzmień. Tak komponuje się format kwintetu Andrzeja Serafina (Staszek Grela, Puhovsky, Szymon Józwiak, Władek Wiater) czyli w kolejnej, ciekawej odsłonie muzyki znakomitego, polskiego muzyka i kompozytora.

Dionizy Piątkowski