Anna Wandtke to wybitna i utalentowana skrzypaczka, która przebojem zdobywa światowe estrady i wkrótce stanie się naszym wspaniałym, kulturalnym ambasadorem. Jej najnowszy album „ Violin Soul ” zrealizowany dla prestiżowej oficyny DUX jest tego najlepszym dowodem.  Album, który nie stroniąc  od szerokiej, repertuarowej koncepcji jest jednocześnie formą zgrabnego  recitalu zrealizowanego w doborowym towarzystwie muzyków The New Art Ensemble oraz występujących gościnnie  znamienitych muzyków. Jest tam i genialny wirtuoz, cygańsko-węgierski skrzypek Roby Lakatos, jest akordeonista Klaudiusz  Baran, jest i wszechstronny, jazzowy saksofonista Grzech Piotrowski.

Anna Wandtke  jest absolwentką ( dzisiaj także wykładowcą) Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Ukończyła również z wyróżnieniem Hochschule fur Musik w Mannheim (Niemcy). Jest laureatką licznych konkursów skrzypcowych oraz kameralnych w kraju i za granicą. Jako solistka występowała z wieloma orkiestrami w kraju i zagranicą. Koncertuje również grając recitale w Europie. Od 2004 roku do 2005 jako muzyk – kameralista, współpracowała z SWR Rundfunkorchester Kaiserslautern, gdzie nagrywała dla niemieckiej rozgłośni radiowej SWR 2. Od roku 2002 do 2010 była członkiem międzynarodowej UBS Verbier Festival Orchestra, pod dyrekcją James’a Levine’a, gdzie współpracowała z takimi artystami jak: James Levine, Kurt Masur, Paavo Jarvi, Chick Corea, Gidon Kremer, Vadim Repin, Mscislaw Rostropowicz, Evgeny Kissin, Maxim Vengerov, Nigel Kennedy oraz innymi, związanymi z prestiżową wytwórnią płytową Deutsche Grammophon. Od roku 2005 jest członkiem międzynarodowej orkiestry kameralnej Maxima Vengerowa. Zespół ten współpracował z słynną wytwórnią EMI. Jest również członkiem Ensemble de Narol -Tytusa Wojnowicza i  współzałożycielka znakomitego zespołu The New Art Ensemble.

 Anna Wandtke to artystka niezwykle utalentowana i wszechstronna, podziwiana za niezwykle wyrazistą muzyczną osobowość. Brawurowe i zgrabne interpretacje kompozycji z najróżniejszych kręgów kulturowych ( Manuel de Falla, Gabriel Faure, Pablo Sarasate) i stylistyk zazębiają się ze suitą Johna Williamsa ze słynnego filmu „Lista Schindlera”). Ciekawa, różnorodna płyta gdzie jest miejsce dla kompozycji inspirowanych śródziemnomorską poezją i folklorem, żywiołowych czardaszy i kompozycji lirycznych a nawet dla muzyki filmowej.

Dionizy Piątkowski