Album Eliane Elias  „ Made in Brazil” –  wypełniony pulsującymi rytmami bossa novy i samby, zawierający oszałamiające harmonie i pełne zmysłowości teksty, podkreślone wyjątkowym głosem Elias i jej  nieskazitelną pianistyką. Album „ Made in Brazil „ jest pierwszą płytą nagraną przez Elias w ojczystej Brazylii, którą artystka opuściła w 1981.  Elias wciela się w tym projekcie w role producentki, kompozytorki, autorki tekstów, aranżera, pianistkę i wokalistkę. “Jestem całkowicie pochłonięta każdym szczegółem procesu nagraniowego, od pomysłu, do jego zakończenia poprzez wszystkie aspekty produkcji ,aż po moment, kiedy publiczność otrzymuje gotowy krążek”.

Eliane Elias – brazylijska wokalistka i pianistka jest dzisiaj postrzegana jako następczyni swych wielkich rodaczek (Flory Purim i Astrud Gilberto) i należy do najwybitniejszych gwiazd współczesnego, latynoskiego jazzu. Czar jej śpiewu, urok i charyzma łączą się z jej wielkim talentem, budując brzmienie przynależne dotąd wielkim gwiazdom jazzowej bossa-novy. Kilkanaście, doskonale przyjętych przez krytyków i publiczność albumów, najważniejsze trofea jazzowe, nominacje do Grammy Awards a nade wszystko współpraca z najwybitniejszymi  innowatorami mi jazzu – to dorobek artystyczny Eliane Elias uznawanej dzisiaj za jedną z najciekawszych osobowości jazzowej sztuki wokalnej. Wielkie sukcesy wokalistki to przede wszystkim trwająca od lat współpraca z muzykami Steps Ahead, ale także nagrania i koncerty z Herbiem Hancock’iem, Earl Klugh’em, Randym Breckerem, Peterem Erskinem, Gilberto Gilem, Tootsem Thielemansem, Joe Hendersonem a nawet Stingiem. W otoczeniu takich muzyków pianistka – wokalistka realizowała doskonałe albumy, które nagradzane były komercyjnymi nagrodami ;  od nominacji Grammy Awards ( za duet z H. Hancock’em)  i najlepszy album roku („ The Three Americas” ), po laury najlepszej kompozytorki, pianistki i wokalistki w prestiżowych plebiscytach jazzu

Realizując „ Made In Brazil ”   (wraz ze współproducentami: Stevem Rodbym i Marc’em Johnsonem) Eliane  Elias zatrudniła wspaniały zespół muzyków brazylijskich, a wśród nich basistę Marcelo Mariano; gitarzystów Marcusa Teixeira i Roberto Menescala; perkusistów Edu RibeiroRafaela Barata, Mauro Refosco i Marivaldo dos Santos. Wyjątkowego smaku dodało zaangażowanie do współpracy gości : Marka Kibble’a, zespołu  Take 6, wokalistki Amandy Brecker  i jednego z najwybitniejszych brazylijskich artystów sceny R&B Eda Mottę . „ Made in Brazil”  wypełniony  jest pulsującymi rytmami bossa novy i samby, zawiera ciekawe harmonie i pełne zmysłowości teksty, podkreślone wyjątkowym głosem Elias.

Dionizy Piątkowski