W nurt ilustracyjnej muzyki filmowej wtapia się kolejny, zdolny polski kompozytor. Grzegorz Daroń jest nie tylko uznanym perkusistą, ale także autorem muzyki do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali, programów telewizyjnych i  przedstawień teatralnych. „Nie Zostawiaj Mnie” to kolejny,  po „Sali samobójców” i „Obietnicy„, polski film, który portretuje pokolenie współczesnych nastolatków, ich pasje, namiętności, gniew i bunt. Grzegorz Daroń swoją dyskografię muzyczną zbudował także muzyką  do takich filmów, jak . „Młode wilki 1/2”), „Śniadanie do łóżka”, „Podejrzani zakochani” oraz seriali „Rodzinka”„Ja wam pokażę” i „Na Wspólnej” .

Grzegorz Daroń  pochodzi z Bydgoszczy, jest absolwentem  Akademii Muzycznej ( w klasie perkusji Władysława Mazugi). Debiutował w jazz-rockowej grupy West ( Krzysztofa Herdzina), która dla młodego muzyka była jego pierwszym warsztatem kompozytorskim i z którą zdobył w 1990 roku Pierwszą Nagrodę na festiwalu Jazz Juniors. Dwa lata później skomponował muzykę do musicalu „Za grzechy swoje dorośniesz dla Teatru Tańca NowoczesnegoGest. W roku 1994 aranżował  koncert symfoniczno-rockowy „Dwa Światy” ( z udziałem Orkiestry Filharmonii Pomorskiej i zespołów Bajm, Oddział Zamkniety, Roan, Air Force One, IRA, Kobranocka, Zdrowa Woda i Grafitti). Grzegorz Daroń to również ceniony muzyk i aranżer. Jest kierownikiem muzycznym zespołu Justyny Steczkowskiej i pojawia się w wielu formacjach jazzowych oraz rockowych ( od kultowej Asocjacji Andrzeja Przybielskiego po Los Desperados, Funky XL).

Album „Nie zostawiaj mnie” jest rozbudowanym zapisem tzw. ścieżki dźwiękowej filmu  w reżyserii Grzegorza Lewandowskiego. Płyta zawiera szereg ciekawych tematów i  motywów instrumentalnych oraz  piosenkę  „Otchłań”. Nagrania zrealizował kwartet ( Grzegorz Daroń – perkusja, elektronika, Piotr Andrzejewski – gitara, Tomasz Pacanowski – gitara basowa oraz wokalista  Jarek Weber ).

Dionizy Piątkowski