Wśród wielu ciekawych wokalistek, które wraz z jazzowymi ambicjami pragną w swój kreatywny wizerunek włączyć także nastrój, balladę i subtelności improwizowanych fraz muzyka Joanny Kondrat jest wyjątkowa. Wokalistka nie sili się na oryginalność i nie próbuje naśladować znanych pieśniarek, ale z własną, autentyczną „subtelnością” bawi się dźwiękiem i melodią. Album „Karma” jest syntezą pojmowania dzisiejszej muzyki prezentowanej odrobiną nostalgii, delikatnością interpretacji i ciekawym, jazzującym głosem.

„ Nagraliśmy ten album po trzech latach wspólnych koncertów i setkach godzin w sali prób – wspomina projekt Joanna Kondrat– Jest on jednak czymś więcej niż wynikiem rzemieślniczej pracy i wypadkową muzycznych pomysłów. Muzycy, którzy tworzyli ze mną tę płytę, to nie tylko wytrawni instrumentaliści. Stworzyliśmy całość, która jest więcej niż sumą części – to owoc spotkania różnych doświadczeń, wrażliwości i wyobraźni. Wspólnie malowaliśmy zimne korytarze nocy i niejedną wiosnę, wywoływaliśmy echo, a innym razem cierpliwie, tik-tak, tik-tak, odliczaliśmy trudne minuty. Przeszliśmy drogę, która stawała się muzyką”.

 „Karma” to spotkanie  wielu  utalentowanych artystów. Za muzykę i słowa odpowiedzialni są Joanna Kondrat, Maciej Tubis, Jerzy Sosnowski i Piotr Szmidt.  Znakomity zespół tworzą gitarzyści Marcin Majerczyk, Przemek Greger, Maciej Mąka, Marcin Lamch,  grający na skrzypcach Stanisław Soyka, pianista Maciej Tubis i perkusista Radek Bolewskiego. Gdy artyści pozwalają sobie na niespieszne chodzenie w przestrzeni dźwięków i metafor słuchacz płynie w tej magii.  Joanna Kondrat to jedna z ciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Laureatka nagrody imienia Anny Jantar w konkursie Debiuty 2012 podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, Nagrodą Specjalną w plebiscycie Anioł Roku 2014. W latach 2004-2007 zebrała główne nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej ( od Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie po Festiwal Korowód i nagrodę za interpretację utworów Marka Grechuty). Swój debiut fonograficzny zrealizowała albumem „Samosie”, który zebrał doskonałe recenzje; utwór „Karma” otrzymał nagrodę specjalną na International Film Festiwal „Prison Movie”  i stał się prologiem nowego albumu.

Dionizy Piątkowski