Po fenomenalnym debiucie dla Blue Note Records, były perkusista Terence’a Blancharda – Kendrick Scott Oracle powraca z kolejnym, jeszcze lepszym albumem  „A Wall Becomes A Bridge”. W 2015 roku, Kendrick Scott zadebiutował w wytwórni Blue Note Records intrygującym krążkiem „We Are The Drum”.  Wydawnictwo to zdobyło godne podziwu recenzje i umocniło pozycję zespołu Oracle, jako jednego z najsilniejszych i najbardziej przemyślanych zespołów jazzowych tego pokolenia. Czuć w niej bagaż doświadczenia jakie zebrał perkusista w ciągu ostatniej dekady, gdzie nadawał puls zespołom prowadzonym przez takie znakomitości, jak Herbie Hancock, Aaron Parks, Charles Lloyd, Kurt Rosenwinkel, Kurt Elling czy Terence Blanchard. „ Kendrick jest genialnym perkusistą z gigantyczną wyobraźnią” rekomendował muzyka Herbie Hancock.

Po czterech latach,  Kendrick Scott wraz z Oracle powraca ze wspaniałymi, nowymi materiałami. Perkusista wraz z zespołem stworzył dwanaście inspirujących kompozycji o przezwyciężaniu osobistych i społecznych przeciwności, z którymi zawsze warto walczyć. Kendrick Scott kontakt z graniem miał już od najmłodszych lat, kiedy to uczestniczył wraz z rodzicami oraz starszym bratem w muzykowaniu w kościele. Motywacja, aby kontynuować naukę gry, znalazła ujście w wyborze liceum: Scott został przyjęty do słynnego High School for the Performing and Visual Arts w Houston ( wśród absolwentów którego znajdują się m.in. Jason Moran, Robert Glasper, Chris Dave, Eric Harland czy Beyoncé). W trakcie edukacji zdobył prestiżowe wyróżnienia, a najważniejszą nagrodą był laur The Clifford Brown/Stan Getz Fellowship z  International Association for Jazz Education oraz The National Foundation for the Advancement of the Arts.

W 1998 roku, Kendrick Scott otrzymał stypendium na studia w słynnym Berklee College of Music. Dzięki czterem latom spędzonym w Bostonie – ukończył tę uczelnię w 2002 roku – poznał znakomitych artystów, np. Pata Metheny, Terence’a Blancharda czy muzyków grupy Crusaders. Inni czołowi artyści światowego jazzu, z którymi występował i nagrywał, to Herbie Hancock, Joe Lovano, Kenny Garrett, Dianne Reeves, Lizz Wright, Gretchen Parlato czy Kurt Elling. W tym kontekście muzykiem szczególnym jest Charles Lloyd, w którego kwartecie obecnie występuje( obok Geralda Claytona na fortepianie i Reubena Rogersa na kontrabasie). Kendrick Scott od kilku lat prowadzi  autorski zespół Oracle: obok lidera grają Mike Moreno na gitarze, Taylor Eigsti na klawiszach, John Ellis na klarnecie basowym i saksofonach oraz Joe Sanders na kontrabasie. W takim zestawieniu, wzbogaconym o wokalistkę Lizz Wright, zarejestrowana została  m.in. płyta grupy pt. „We Are The Drum”.

Dionizy Piątkowski