Zazwyczaj po kilku bestsellerowych albumach studyjnych, artyści decydują się przebojowy  zestaw  „the best”, ale  Norah Jones wybrała inną koncepcję: w ramach „all time hits” udostępniła szereg nagrań pochodzących z jej koncertów w USA, Francji, Włoszech, Brazylii i Argentynie ( zarejestrowanych w latach 2017-2019). I jak to w czasach pandemii, premierowe prezentacje „ Til We Meet Again” odbyły się głównie w serwisach cyfrowych i tzw. live streamingach.

Norah Jones po raz pierwszy pojawiła się na światowej scenie muzycznej wraz z wydanym w lutym 2002 roku albumem „Come Away With Me”, zwanym przez nią „małym nastrojowym nagraniem”, ukazującym wyjątkowy głos, który stał się ogólnoświatowym fenomenem oraz bezkonkurencyjnym zdobywcą nagród Grammy w 2003 roku. Od tego czasu, Norah Jones otrzymała dziewięć statuetek Grammy i sprzedała ponad 50 milionów płyt. Jej piosenek odsłuchano w streamingu pięć miliardów razy na całym świecie ! Wydała serię uznanych przez krytyków i odnoszących sukcesy komercyjne albumów solowych („Feels Like Home”- 2004, „Not Too Late”- 2007, „The Fall”- 2009, „Little Broken Hearts”- 2012 i „Day Breaks”- 2016), jak również albumów przygotowanych wraz ze swoimi zespołami The Little Willies, El Madmo i trio Puss N Boots ( z Sashą Dobson i Catherine Popper).  Już w 2010 roku ukazał się album-składanka „ …Featuring Norah Jones” z takimi gwiazdami, jak Willie Nelson, Outkast, Herbie Hancock czy Foo Fighters, ale najnowszy krążek „Til We Meet Again”  jest pierwszym pełnym albumem koncertowym w jej karierze.

Kilkanaście piosenek na albumie  „Til We Meet Again” repertuarowo obejmuje całą karierę Norah Jones; począwszy od „Don’t Know Why”, „I’ve Got To See You Again”, „Cold, Cold Heart”, poprzez “Sunrise”, „Those Sweet Words”, „After The Fall”, „Flipside” i „Tragedy”) po najnowsze „It Was You”, „Begin Again”, „Just A Little Bit”, „Falling” oraz – nominowany do Grammy – „I’ll Be Gone„).  Pierwszy singiel „It Was You„, został nagrany na Festiwalu Ohana 2018  w Dana Point w Kalifornii wspólnie z  Pete Remmem – grającym na organach,  Christopherem Thomasem – na basie i  Brianem Bladem – na perkusji. Na płycie pojawili się także basista  Jesse Murphy, gitarzysta  Jesse Harris, flecista  Jorge Continentino i perkusjonistą Marcelo Costa. Album zamyka  solowe wykonanie utworu „Black Hole Sun” z repertuaru grupy  Soundgarden, jako hołd dla Chrisa Cornella. Ten specjalny utwór został nagrany w Fox Theatre w Detroit, zaledwie kilka dni po śmierci Cornella po swoim występie w tym samym miejscu.

Dionizy Piątkowski