My Songs”  to staro-nowy album Stinga, przygotowany z myślą o jego najwierniejszych fanach. Szczęśliwie nie jest to typowa składanka „the best of”, ale przemyślany, na nowo zaaranżowany i wyprodukowany, album z ponad tuzinem wielkich przebojów( od „Brand New Day”, „Desert Rose”, „Every Breath You Take”, ”Demolition Man” i „Can’t Stand Losing You” po „ Fields Of Gold”, “ So Lonely”, “Walking On The Moon” i  „ Englishman In New York”) oraz koncertowymi wersjami „Roxane”, „Synchronicity II”, „Next To You”, „Spirits In The Material World” oraz ponadczasowym „Fragile”.

My Songs – wyjaśnia pomysł albumu Sting –  to moje życie opowiedziane piosenkami; niektóre z nich powstały na nowo, inne nieznacznie zmienione, ale każda z nich brzmi współcześnie”. Album uzupełniono o bardzo osobiste komentarza  artysty, który opowiada historie związane z powstaniem piosenek, jak również  wspomina okoliczności nagrywania.

My Songs” jest celebracją twórczości Stinga, tej zarówno solowej, jak i z czasów The Police. Jak zwykle Sting dobrał grono doskonałych muzyków ( m.in. Branford Marsalis, Darryl Jones, Omar Hakim, Kenny Kirkland, Martin Kierszenbaum, Dominic Miller, Vinnie Calaiuta, Jerry Fuentes). Za produkcję „My Songs” odpowiadają Martin Kierszenbaum (Sting, Lady Gaga, Robyn), Dave Audé (Bruno Mars, Selena Gomez) oraz Jerry Fuentes (The Last Bandoleros). Całość przygotowali  Robert Orton (Lana Del Rey, Mumford & Sons) oraz Tony Lake (Sting, Shaggy). Sting sprzedał ponad 100 mln płyt na całym świecie, zdobył najbardziej prestiżowe muzyczne laury ( m.in. 17 razy Grammy ) i jest niekwestionowanym bohaterem muzyki ostatnich dekad. Album „ My Songs” jest jedynie przypomnieniem, pozycji jaką Sting i jego muzyka odgrywa w światowej pop-kulturze.

Dionizy Piątkowski