Po wielkim sukcesie albumu „Si”, który sprzedał się w ponad milionowym nakładzie, najpopularniejszy tenor świata Andrea Bocelli  przedstawia  specjalną, rozszerzoną edycję płyty. Na albumie znajdują się między innymi nowe duety z Ellie Goulding i Jennifer Garner. Rozszerzona wersja „Si” to także trzy nowe solowe utwory. „Alla Gioia” nagrany z okazji 250 rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena; „Ragazzo Mio” zostało oparte na tradycyjnej irlandzkiej piosence „Danny Boy” a „Il Mare Calmo Della Sera” , który stworzyli Zucchero Fornaciari, Giampiero Felisatti i Gloria Nuti ukazuje się na płycie „Si Forever” ćwierć wielu po premierze ( „Il Mare Calmo Della Sera” przyniósł Bocelli’emu triumf na Festiwalu w San Remo’1994  i był hitem jego debiutanckiego albumu).

Premierowy jest także „Return To Love” nagrany wraz z Ellie Goulding, laureatką BRIT Award i licznych nominacji do Grammy. „Każda miłość jest jedyna w swoim rodzaju, a jednak pojawiają się pewne podobieństwa: to samo uczucie, które zasiewa ziarno, powoduje również rozkwit kwiatu – opowiada Andrea Bocelli”. Ten utwór oddaje uczucie przebudzenia, poczucia, że można pokochać na nowo”. Andrea Bocelli uważa, że „ nie było lepszej kandydatki do tego emocjonalnego utworu. Ellie ma piękny głos, który pokochałem od pierwszego przesłuchania”. Ellie Goulding nie kryła zachwytu ze współpracy z wybitnym śpiewakiem. „To zaszczyt, że sam Andrea Bocelli poprosił mnie o wspólne nagrania. Uwielbiam muzykę klasyczną i nigdy nie powiem „nie” pięknej piosence miłosnej. Andrea ma jeden z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych głosów naszych czasów. Śpiewanie po włosku było wspaniałym doświadczeniem. Czysta radość.” Innym, premierowym i ekscytującym duetem luksusowej wersji albumu „Si” jest piosenka „Dormi Dormi Lullaby”, którą Bocelli nagrał ze swoją wieloletnią przyjaciółką, hollywoodzką gwiazdą Jennifer Garner. Nagranie zostało zainspirowane fragmentem kantaty Johanna Sebastiana Bacha „Jesus bleibet meine Freude”, którą teraz artyści śpiewają po włosku i angielsku. Subtelne, falujące harmonie pozwalają na szerszą interpretację tego sakralnego dzieła.

Andrea Bocelli to talent rozpoznawalny na całym świecie. Występował na najbardziej prestiżowych imprezach, w tym na Igrzyskach Olimpijskich i Pucharze Świata. Artysta bez problemu wyprzedaje koncerty na największych stadionach. Na koncie ma Złoty Glob, 7 Classical BRIT i 7 World Music Awards, a także gwiazdę na słynnej Alei Gwiazd w Hollywood i szereg innych nagród. Andrea Bocelli bardzo chętnie nagrywa z gwiazdami muzyki pop. Na liście jego współpracowników znajdują się takie sławy jak Ariana Grande, Nicole Scherzinger, Jennifer Lopez, LeAnn Rimes, Christina Aguilera, Céline Dion, Tony Bennett i wielu, wielu innych. Bestsellerowy album „Si”  nagrał także z udziałem wielkich gwiazd (Ed Sheeran, Dua Lipa, Josh Groban)  oraz syna, Matteo Bocelli’ego a nagrany z ojcem duet „Fall on Me” stał się  sensacją i wielkim przebojem.

Dionizy Piątkowski