Plejada gwiazd „world music” wzięła udział w sesji „Velture Price” pakistańskiej artystki Arooj Aftab, która w tym roku odebrała swoją pierwszą  Grammy Award. Wokalistka otrzymała także statuetkę w kategorii Best Global Music Performance za niezwykle emocjonalny utwór „Mohabbat” z albumu „Vulture Prince„. Artystka przeszła także do historii jako pierwsza Pakistanka otrzymująca to wyróżnienie, ale także podpisała kontrakt z legendarną wytwórnią Verve Records.

Arroj Aftab swój trzeci album, a pierwszy dla oficyny Verve Records zrealizowała z takimi osobowościami , jak Anoushka Shankar, Badi Assad, Maeve Gilchrist, Jamey Haddad, Bhrigu Sahni, Kenji Herbert, Lady Jess, Jarvis Benson, Malcolm Parson, Jorn Bielfeldt, Shazhad Ismaily, Juliette Jones, Mario Carrillo, Petros Klampanis, Nadje Noordhuis, Gyan Riley i Darian Donovan Thomas. Album „Vulture Prince” odbił się szerokim echem wśród słuchaczy, pojawił się w notowaniach list popularności i sprzedaży w The New York Times, Pitchfork, NPR czy Variety.  Spotify wyróżnił Arooj Aftab jako Best New Artist i wybrał ją na swoją inauguracyjną ambasadorkę EQUAL w Pakistanie w marcu 2022 roku.

Utworem wiodącym albumu jest Udhero Na , wspólne nagranie z Anoushką Shankar.To jedna z moich najukochańszych piosenek, napisana w 2005 roku i nigdy wcześniej nie wydana, ale grana przeze mnie na żywo przez lata – wspomina sesję Arooj Aftab. Zawsze była bliska memu sercu  i cieszę się, że w końcu ujrzy światło dzienne ! Utwór opowiada o wyjątkowym i ulotnym uczuciu gdy twoje myśli powracają do minionych związków miłosnych. Gdy myśl o kimś z przeszłości po prostu pojawia się w Twojej głowie, gdy Ty już żyjesz  teraźniejszością”.

Dionizy Piątkowski