Ojciec chrzestny Americana Music”, czterokrotny laureat Grammy Award, legendarny Delbert McClinton nagrał swój kolejny, 27 studyjny album, na którym zawiera popularne standardy klasyków gatunku: Hanka Williamsa, Jimmy’ego Reeda, Ray’a Charlesa i Little Richarda. To najkrótsza historia rhythm and bluesa, folkowo – bluesowej Ameryki i tradycji muzyki soulowej sprzed lat. Sam Delbert McClinton skomponowal kilka utworów, które doskonale zawiązały się z „klasykami” czyniąc z albumu „Outdated Emotion” stylistyczną pętlę.​Teksański blues i soul rocker Delbert McClinton oferuje słuchaczom podróż przez epoki i historię muzycznej Ameryki, które legendarny 81-latek wyśpiewuje z ogromną charyzmą oraz emocją.

Zawsze chciałem zrobić album z piosenkami, które miały na mnie największy wpływ – wyjaśnia genezę albumu Delbert McClinton. Piosenki Hanka Williamsa, piosenki Jimmy’ego Reeda i piosenki, które kocham. I to był idealny moment, żeby to zrobić. To ważna muzyka z innych czasów. To muzyka, którą ludzie muszą usłyszeć ponownie lub po raz pierwszy. Nikt o nich nie wie. Albo o nich zapomniał. Albo nigdy nie został do nich włączony. Jest całe pokolenie, może dwa, które nie znają tej muzyki. Cały mój pomysł tutaj polegał na tym, żeby pokazać im, jak to było i jak się tu dostaliśmy. Hank Williams, Jimmy Reed, Lloyd Price, Ray Charles. Te piosenki przenoszą mnie w młodość. Są teraz dobrzy, jeśli nie lepsi niż wtedy, a wtedy byli wspaniali. To piosenki, które ludzie powinni po prostu usłyszeć ”.

Magazyn Rolling Stone nazywa Delberta McClintona „ojcem chrzestnym Americana Music”, którego kariera trwa ponad sześć dekad. Jego słynny  honky tonk blues i charakterystyczny gładki głos zapewniły mu honorowe miejsce w historii muzyki amerykańskiej. Jest czterokrotnym zdobywcą nagrody Grammy ( Traditional Blues Album w 2020 roku za „Tall, Dark and Handsome”; Contemporary Blues Album w 2006 roku za „Cost of Living” , w 2002 roku za  album „Nothing Personal” oraz Rock Performance w 1992 roku za „ Good Man, Good Woman”). Ponadto kultowy artysta jest laureatem prestiżowej Americana Lifetime Achievement Award. Teraz Delbert McClinton odkrywa na nowo melodie swingowe, jazzowe standardy oraz bluesowe i country piosenki, które kształtowały jego 65-letnią karierę. Album „Outdated Emotion” McClinton honoruje swoich muzycznych bohaterów pięknym i sugestywnym śpiewem, gładkim, czarującym głosem, pozostawiając jednocześnie niewątpliwy ślad  muzyki  sprzed dekad. To osobliwy hołd  dla Ray’a Charlesa,  legendy  country Hanka Williamsa i rock and rollowego Little Richarda. Muzykowi towarzyszy znakomity zespół : gitarzyści Chris Scruggs (Loretta Lynn, Kacey Musgraves) i Jimmy Stewart (Rascal Flatts, Dolly Parton), basista  Mark Winchester (Emmylou Harris’ Nash Ramblers), skrzypek Stuart Duncan (Alan Jackson, George Strait), harmonijkarz Danny Flowers (Eric Clapton),  saksofonista Jim Hoke  (Paul McCartney) oraz wokalistki Wendy Moten (The Voice, Sezon 21) i Vicki Hampton (Thomas Rhett, Mickey Guyton).

Dionizy Piątkowski