„ Live At The Olympia Paris” – pierwsze w karierze  wokalistki Melody Gardot  wydawnictwo DVD dokumentujące jej wspaniały koncert w prestiżowej paryskiej Olympii. Wokalistka wykonała tam swoje największe przeboje  ( „ Same To You”, „Baby I’m A Fool”, „Who Will Comfort Me”, „Preacherman”, „Les Etoiles”, „She Don’t Know”) ale także  zauroczyła publiczność ciekawymi interpretacjami „ March For Mingus” czy „Don’t Misunderstand „.

Melody Gardot to nie tylko niezwykła kompozytorka wokalistka i performerka. To także symbol niespotykanej wytrwałości i odporności na przeciwności losu. W wieku 19 lat, Melody Gardot uległa poważnemu wypadkowi, w wyniku którego odniosła rozległe obrażenia głowy. Jej miłość do muzyki była dla niej najlepszą terapią podczas długich miesięcy hospitalizacji. W 2005 roku artystka wydała swoją debiutancką płytę o wymownym tytule: „ Some Lessons: The Bedroom Sessions.

Melody Gardot jest buddystką, obywatelkę świata, która odniosła niebywały sukces poddając się  muzykoterapii, która po tragicznym wypadku jakiemu uległa w wieku 19 lat, była częścią rekonwalescencji  i początkiem światowej kariery muzycznej. Melody  sprzedała ponad    3 miliony płyt ,odnotowano ponad 80 milionów ściągnięć albumu „ My One And Only Thrill w serwisach streamingowych. Muzykę urodzonej w Filadelfii Melody Gardot trudno przypisać do określonego gatunku. Artystka bywa zmysłowa, uczuciowa i introwertyczna, by za chwilę stać się bardziej drapieżna i ekspresywna. Taki też był występ nominowanej do nagrody Grammy piosenkarki i kompozytorki, który obejrzeli fani zgromadzeni w legendarnej paryskiej sali koncertowej, pamiętającej czasy Belle Époque. Grającej zarówno na gitarze jak i na fortepianie Melody Gardot, towarzyszył będący w doskonałej formie zespół. W repertuarze znalazły się głównie utwory z ostatniego jak do tej pory studyjnego albumu artystki „Currency Of Man” oraz poprzedzającego go wydawnictwa „My One And Only Thrill” z 2009 roku. Nadzwyczajny głos i interpretacje Melody Gardot, przepełnione siłą i wdziękiem są bez wątpienia jej wizytówką. Muzyczny świat natychmiast przypomni sobie to rzadkie połączenie naturalnego talentu i muzycznego wyrafinowania, dzięki któremu Melody bez trudu podbija publiczność .

Dionizy Piątkowski