Kiedy pojawiają się obok dwa nazwiska – Davies i  Urbaniak- skojarzenie jest zazwyczaj oczywiste: słynna sesja Michała Urbaniaka u boku Milesa Davisa oraz album „ Tutu”. Ale jest i nowe, dzisiejsze skojarzenie: wokalistka Mika Urbaniak oraz producent – wokalista Victor Davis.

Mika Urbaniak i Victor Davies  pracują ze sobą od kilku lat. Pasja i talent obojga przełożyły się na inteligentne, ciekawe i wręcz nowatorskie odczytanie standardów sprzed lat i kreacje nowego, często muzycznie dowcipnego, brzmienia. Album „Art Post” jest nie tylko syntezą, tego o czym muzycznie rozprawiają młodzi twórcy, ale także swoistym hołdem dla muzyki minionych epok. Bo jakże inaczej postrzegać zestaw obejmujący ciekawe i nowoczesne wersje przebojów takich gwiazd, jak Prince, The Killers, Human League, Rihanna, Niemen, Joe Jackson, Dusty Springfield, Razorlight, Stereophonics czy Guns N’Roses.

Mika Urbaniak to wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Córka legendarnych ikon światowego jazzu, Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – pionierów fusion. Wychowała się w nowojorskim domu pełnym muzyki, wzrastała w świecie muzycznym, w którym mieszał się pop, jazz, hip hop, neo soul, rhythm and blues i klasyczny  blues. Dzisiaj wokalistka dysponuje nie tylko rozległą bazą muzycznych skojarzeń oraz inspiracji, ale także ciekawym głosem i jeszcze większymi aspiracjami. Mika Urbaniak od lat pojawia się na scenie lansując nie tylko swój, muzyczny świat, ale towarzyszy często także innym, wielkim artystom ( od Lenny’ego White’a i  Toma Browne po  Richarda Bonę i  Hirama Bullocka). Jej pierwszy solowy album „Closer”, wyprodukowany przez Troya Millera, otrzymał nagrodę Fryderyka za Najlepszy Album Pop w 2010 roku. Nie bez znaczenia – zwłaszcza w odniesieniu do najnowszego albumu „Art Pop” była współpraca młodej wokalistki z legendarnym  Quincy’m Jonesem i jego orkiestrą. To zauroczenie talentem wybitnego kompozytora, producenta i aranżera stało się zaczątkiem pomysłu sesji ‘Art Pop” oraz zauroczeniem młodym, amerykańskim producentem Victorem Davisem. Początkowo Mika Urbaniak  wystąpiła z  big bandem Quincy Jonesa, potem już wspólnie z  Victorem Davisem spotkali się z geniuszem muzyki  i chłonęli jego fascynujące opowieści i wskazówki. Zaprezentowali także Q. Jonesowi swój pierwszy, wspólny utwór. To Quincy Jones zasugerował, by dalej szli w tym kierunku i próbowali z pomysłu stworzyć cały album. Mastero Quincy Jones zasugerował podobno wtedy : „Jesteście szaleni. Zróbcie to. Zróbcie to jak najszybciej„. Przy dwóch kolejnych płytach Mika połączyła siły z Victorem Daviesem, wspólnie napisali i wyprodukowali „Follow You” oraz „Once in a Lifetime”. Wkrótce pojawił się także singiel promujący album „Art Pop”.

W muzycznej współpracy  Mika Urbaniak  była artystyczną duszą,  wokalistką z pomysłami i niezłym głosem, natomiast  Victor Davies dbał o produkcję muzyczną i brzmienie nagrania. Powstał przeto szczególny i ciekawy album z nowatorskimi interpretacjami wielu znanych wcześniej piosenek, często wielkich standardów, branych przez Mikę i Victora z wielu, stylistycznych i kulturowych płaszczyzn. Bo jest i „Pop Life” Prince’a, „Mr Brightside” The Killers, „America” Razorlight, „Don’t You Want Me” Human League, słynna „Umbrella” wylansowana przez Rihannę,  przebojowy „The Look of Love” Dusty Springfield, słynny „Sweet Child of Mine” Guns N’Roses, ale jest także ( wyśpiewywany po polsku i angielsku) „Sen o Warszawie” Czesława Niemena i przepiękne „Ludzkie Gadanie”  Agnieszki Osieckiej zapamiętane z interpretacji Seweryna Krajewskiego i Maryli Rodowicz.  Jest Zatem „ Art Pop” ciekawym i pogodnym zestawem popularnych piosenek podanych z niezwykłą, młodzieńczą werwą i nowoczesnym pomysłem.

Dionizy Piątkowski