Pochodząca z Chicago Skylar Rogers , wokalistka doskonale odnajdujaca się w stylistyce soulowego bluesa wydala swój kolejny album „Among The Insanity”. Po debiutanckiej płycie „Firebreather” z 2021 roku  oraz najnowszych recenzjach, opiniach i rekomendacjach nowy album jest równie entuzjastycznie przyjmowany. „Skylar Rogers ma dużo energii i niezwykłości. Wnosi surową szczerość do każdego występu. Uważaj na jej świat bluesa! ” – rekomenduję artystkę Annika Chambers/Blues Music Award.

Historia Skylar Rogers jest gotowym scenariuszem na film. Wychowana przez matkę, która również śpiewała, jej droga przez rozwód, życie w wojsku, śmierć dziecka, pracę jako kierowca ciężarówki i bezdomność nauczyły ją lekcji, których nigdy nie zapomni. Po prawie śmiertelnym ataku zapalenia płuc i zdiagnozowaniu kilku chorób autoimmunologicznych, postanowiła żyć na własnych warunkach. Była zdeterminowana, by nie wiązać się oczekiwaniami innych. Znalezienie swojego miejsca na bluesowej scenie wymaga bogatej historii, z której można czerpać, i podobnie jak wielu jej bohaterów, także Skylar Rogers przeżyła ból i cierpienie, aby stać się artystką, którą jest dzisiaj. Wychowana w kościele, gdzie  powiedziano jej, że nie może śpiewać, ponieważ „nie jest odpowiednia”, życie Skylar wymagało wielu nieoczekiwanych zwrotów akcji, zanim ponownie zadomowiła się w świecie, który daje jej tyle radości.

Przeprowadzając się do Memphis i zanurzając się w bogatym i tętniącym muzyka Beale Street, Skylar Rogers  wtopiła się w muzyczne środowisko i jako utalentowany” naturszczyk” podążyła za głosem serca. Jej śpiew chwyta duszę i napełnia  słuchaczy energią i pasją, które może zapewnić tylko rockowy blues. Skylar Rogers zaproszona została do współpracy z lokalnymi gwiazdami (Kevinem Burtem, Anne Harris, Benem Rice’m, Paulem DesLauriersem, Anniką Chambers-DesLariers i Terrie Odabi) i pojawiać poczęła się na estradach knajp i klubów Memphis. Przełomowym okazał się kontrakt w Big Blues Bender w Las Vegas, który pozwolił śpiewającej artystce objawić się na profesjonalnej scenie. Jej debiutancki singiel „Like Father, Like Daughter” uhonorowano Blues Blast Award  by albumem „Firebreather” zyskać nagrodę w kategorii Contemporary Blues.

Dionizy Piątkowski