Pianistka Aleksandra Mońko-Allen do swojego najnowszego projektu zaprosiła wokalistkę Patrycję Ziniewicz i zrealizowały ciekawy „Now, It’s My Turn”. Sesja obejmuje autorskie piosenki napisane przez pianistkę i zaśpiewane w urokliwym, nowoczesnym stylu  przez Patrycję Ziniewicz. Ten zgrabnie przygotowany duet pianistka-wokalistka wspiera perfekcyjna sekcja (Kacper Skolik -perkusja, Paweł Urowski – kontrabas) oraz „mood jazzowo” swingujący saksofonista Tomasz Grzegorski. Brzmienie i nastroje budowane przez wokalistkę oraz zespół stają się czytelne i jazzowo ujmujące a balladowy nastrój sprzyja pozytywnej energii płynącej z nagrania. Stylistycznie kompozycje pianistki czerpią z szeroko pojmowanej muzyki popowej, amerykańskiego soulu i jazzu a same bohaterki nagrania przygotowany repertuar określają jako „energetyzujący, dynamiczny, z pierwiastkiem kobiecym, liryczny, tylko dla dorosłych”.

Aleksandra Mońko-Allen jest pianistką i kompozytorką czerpiąca inspirację z twórczości takich muzyków jak Krzysztof Komeda, Bobby Timmons, McCoy Tyner, Horace Silver, Lee Morgan, John Coltrane, czy Art Blakey. Wyższe wyksztalcenie zdobyła w Akademii Muzyki Rozrywkowej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli). Kontynuowała naukę w City College of New York w Nowym Yorku u boku muzyków takich, jak John Patitucci, John Hicks i Ronney Mathews. Ukończyła University of the District of Columbia w Waszyngtonie (w klasie fortepianu Marvy Cooper). Przez sześć lat prowadziła Chór Gospel w kościele Mt. Calvary Catholic Church w Forestville w stanie Maryland, komponując i aranżując dla niego utwory. Zdobyła dwukrotnie pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku ( utwory „I will not Fall in Love with You” oraz „Ocean”. W Waszyngtonie współpracowała z takimi muzykami, jak Butch Warren, Eric Allen, Ephraim Wolfolk, Catarina Racha czy Vanessa Williams. Po kilkunastu latach pobytu w Stanach Zjednoczonych wróciła do Polski, gdzie zrealizowała doskonale przyjętą płytę „Wherever You Are”.

Do swojego nowego projektu zaprosiła wokalistkę Patrycję Ziniewicz, która już jako  nastolatka występowała w musicalach młodzieżowych wystawianych przez Szkołę Estradową w Białymstoku („Ona i on”, „Dym III”). Wiosną 2014 roku wystąpiła w koncercie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu Opera Młodych. Podczas studiów brała udział w uczelnianych projektach („Miłość i więcej nic”, „Koncert piosenek Jacquesa Brela”, „Musicale, musicale” oraz „Godspell”). W latach 2017 – 2019r współpracowała z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną przy projektach „Bajeczne piosenki”, „ABBA symfonicznie” i „Mała trójmiejska maskarada”. Od jesieni 2018 roku koncertuje z programem „List do Czarnego Anioła” – piosenkami z repertuaru Ewy Demarczyk, który był także debiutem płytowym wokalistki. Patrycja Ziniewicz realizuje się także jako aktorka: w 2021 roku zadebiutowała na dużym ekranie w pełnometrażowym filmie fabularnym „Po Miłość”. Patrycja Ziniewicz zgrabnie wpisała się w nastój albumu „Now, It’s My Turn: odnalazła się doskonale w stylistyce sesji a  Aleksandra  Mońko-Allen perfekcyjnie umiejscowiła swoje postrzeganie pogodnego, nowoczesnego jazzu w rozkołysanych kompozycjach.

Dionizy Piątkowski