Big Harp George (George Bisharat) to wokalista  bluesowy z San Francisco, autor tekstów i wirtuoz gry na harmonijce chromatycznej. Chromatyka, w porównaniu z bardziej powszechną w bluesie diatonią, ma charakterystyczny ton, nadając muzyce Big Harpa George’a jazzowy i wyrafinowany dźwięk. To taka  muzyka pobudziła wyobraźnię Bisharata, gdy był nastolatkiem  ale …poddał się woli rodziców i zrobił poważną, życiowa karierą: po ukończeniu prestiżowych uczelni został prawnikiem, obrońcą w sprawach karnych, wielokrotnie nagradzanym profesora prawa w UC Hastings College of the Law oraz ekspertem-komentatorem prawa i polityki  Bliskiego Wschodu.

W 2014 roku nagrał swój pierwszy album „Chromaticism”, który przyniósł mu nominacje Blues Foundation i magazynu Blues Blast do nagród „Najlepszy Nowy Artysta”. Zyskał także wysokie uznanie krytyków muzycznych za jego chromatyczny styl gry z bluesowymi akcentami. Wydał następnie cztery kolejne albumy: „Wash My Horse in Champagne” (2016), „Uptown Cool”(2018), „Living in the City” (było nominowane w 2021 roku w kategorii „Najlepsza Płyta z Bluesem Tradycyjnym”), a George był nominowany w kategorii „Najlepszy Artysta” i w kategorii „Najlepszy Zespół Tradycyjnego Bluesa”. Album „Cut My Spirit Loose” z 2023 roku , nagrany z jego głównym zespołem gwiazd bluesa, pokazało jego rosnące ambicje muzyczne. Piosenki czerpały z szerokiej gamy stylów bluesowych i jazzowych, a jednocześnie odwoływały się do współczesnego życia poprzez oszałamiające teksty. Magazyn Blues Blast  uhonorował artystę laurem „Harmonica Player of the Year”.

Big Harp George przedstawia  kolejny, okolicznościowy album „Does Christmas” – unikalny zestaw świątecznych kompozycji, nagrany na przestrzeni lat. George Bisharat pisze i nagrywa świąteczne piosenki od 2018 roku, kiedy to zrealizował „Where’ll I Be for Christmas?” z nieżyjącym już gitarzystą  „Little Charliem” Batym. Teraz przygotował pełna, świąteczną sesję, w której, jak to sam nazywa, zawarł „zdecydowanie niestandardowe utwory”.  Tytuły piosenek odkrywają zamysł  i przesłanie artysty: „Bad Santa”, „Carioca Christmas”, „Reindeer on Strike”, „War on Christmas”, „Where’ll I Be for Christmas”, „Theee Three Kings”. Melodie, jak zwykle, poruszają różnorodne tematy i nastroje, niektóre są humorystyczne, inne wesołe lub refleksyjne. Wszystkie utrzymane w jazzowo-bluesowym brzmieniu „season’s greetings”.

Dionizy Piątkowski