„Double You” to historia dwóch wyjątkowych artystek, których nieoczekiwane spotkanie przerodziło się w niezwykle ciekawy pomysł. Skrzypce i harfa to instrumenty ikoniczne w swoich kulturach. Zarówno Walia, jak i Irlandia uważają harfę za swój instrument narodowy, a skrzypce są synonimem tradycyjnej muzyki irlandzkiej. Skrzypaczka Aoife Ní Bhriain pochodzi z irlandzkiej rodziny przesiąkniętej tradycyjną muzyką, a Catrin Finch uczyła się gry na harfie u Elinor Bennett, potomkini wielowiekowej walijskiej tradycji gry na tym instrumencie.

Debiutancki album „Double You” zawiera kolekcję kompozycji czerpiących inspirację z różnych gatunków, zabierających słuchaczy w urzekającą podróż. W ich historiach – jako indywidualnych kreatywnie, niezwykłych kobiet, a teraz jako inspirującego duetu – przewijają się uniwersalne tematy tożsamości, wiary w siebie i odwagi odnalezienia siebie i podążania własną ścieżką. Tytuł albumu nawiązuje do wielu podobieństw łączących Catrin i Aoife tworząc między nimi głęboką muzyczną więź.

Pochodząca z Dublina Aoife Ní Bhriain jest jedną z czołowych irlandzkich skrzypaczek tradycyjnych oraz skrzypaczką klasyczną o międzynarodowej randze, która odnosi sukcesy  zarówno na świecie muzyki klasycznej, jak i na tradycyjnych, irlandzkich estradach. Harfistka Catrin Finch również zbudowała imponującą karierę klasyczną, ale zainteresowała się także etniczną stroną muzyki, koncertując z Seckou Keitą i Cimarrónem. Artystki są wirtuozami swoich instrumentów. Obie odebrały doskonale wykształcenie muzyczne, które teraz obudowane tradycją Walii oraz Irlandii potęguje inspiracje tworzenie własnej sztuki oraz poszukiwań artystycznej satysfakcji poza granicami klasycznego świata. „Słuchacze naszych koncertów –  mówi Catrin Finch –  chcą wyjść ze wzruszonego przedstawienia i to staje się dla nas kluczową siłą twórczą, przekraczającą granice gatunkowe i emocjonalne”.

Dionizy Piątkowski