Zachwyciła publiczność i jury konkursu Ladies’ Jazz  2017 i zdobyła Grand Prix festiwalu. Urszula Dudziak – przewodnicząca jury – nie kryła zachwytów… „ Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie, z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej.”

 Judyta Pisarczyk – jest absolwentką Studia Wokalistyki Estradowej w Katowicach,  studiuje wokalistykę jazzową w Instytucie Jazzu w Nysie. Artystka gra na flecie, współprowadzi chór gospel, komponuje muzykę, pisze teksty, uczestniczy w licznych warsztatach wokalnych i konkursach. Konsekwencją Ladies Jazz Grand Prix był koncert w radiowej  Trójce oraz rejestracja albumu w ramach nobilitującej serii „Koncerty w Trójce”. Pojawiła się  tam z autorskim zespołem, równie entuzjastycznie nastawionych do muzyki młodych instrumentalistów ( gitarzysta Michał Honisz, basista Bogumił Eksner, klawiszowiec Marek Tutko oraz perkusista Roman Majda) proponując ciekawy zestaw jazzowych standardów (Moanin’”, „Take Five”,” Body and Soul”, „Spain”, „How High the Moon”), przebojów („ Co to jest czułość? ”Seweryna Krajewskiego), ciekawych jazzowych interpretacji ( „ Jazz Crimes”Joshua Redmana, „Tight” – Betty Carter) oraz własne, zgrabne kompozycje “What If” oraz “Find”.

Judyta Pisarczyk jest jeszcze na początku swojej artystycznej drogi. Jako wokalistka uległa wpływom wybitnych, jazzowych śpiewaczek; nie stroni od bawienie się dźwiękiem i wokalną manierą Urszuli Dudziak, ale ucieka od łatwych dźwięków i popularnych, przebojowych skojarzeń. Album „ Koncerty w Trójce” jest doskonałą forpocztą talentu młodej, polskiej wokalistki i dobrym przykładem ciekawego współbrzmienia  całego zespołu.

Dionizy Piątkowski