Zachwyt dla muzyki słynnych kompozytorów hiszpańskich jest powszechny. Od lat w repertuarze – zwłaszcza gitarzystów i pianistów – pojawiają się zarówno przebojowe utwory Manuala de Falla, jak i te rozliczne „fiesty” budowane brzmieniem i nastrojem „flamenco”. Nie bez znaczenia jest także tytuł albumu wybitnej pianistki Katarzyny Musiał, który z jednej strony brzmi serdecznie, pięknie i „hiszpańsko” ,z drugiej przypomina mi tytuł słynnego albumu Chicka Corei. „My Spanish Heart” :zarówno u Katarzyny Musiał, jak i u Chicka Corei wyzwala podobne emocje. Jest również interpretacyjnym zachwytem dla pięknych, melodyjnych i „spanish heart” kompozycji Isaaca Albeniza, Enrique Granadosa, Joaquina Turina, Frederico Mampou i Manuela de Falla.

Polska pianistka Katarzyna Musiał, mieszkanka Kanady, to – zdaniem Chicago Classical Review  „ wielki talent obdarzony zdumiewającą techniką i interpretacyjną błyskotliwością”, koncertuje jako solistka, kameralistka, a także z orkiestrami w Ameryce , Europie i Azji.New York Concert Review określił jej grę jako „czystą rozkosz… cudownie przedstawioną… przejrzyście precyzyjną… interpretację, która sięgała emocjonalnej głębi przy harmonijnej kolorystyce”. Według Beijing Press Katarzyna Musiał to „ pianistka, która oczarowuje swoich słuchaczy olśniewającą grą”. Dyrygent orkiestry New York Camerata – Richard Owen uważa ją za jedną z najznakomitszych pianistów, jakich kiedykolwiek miał zaszczyt usłyszeć. Trudno nie zgodzić się z tymi rekomendacjami, skoro pianistka należy do elitarnego grona artystów Steinway’a i jest laureatką Pierwszą Nagrodę na Bradshaw & Buono International Piano Competition w Nowym Jorku oraz laureatką Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego  w Krakowie, Kay Meek Competition w kanadyjskim Vancouver oraz  wiedeńskiej Nagrody Albana Berga (przyznanej za najlepsze wykonanie jego utworów) i montrealskiej  Nagrody im. Philipa Cohena dla wyróżniającego się instrumentalisty.

Katarzyna Musiał ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w uzyskała Artist Diploma w Academy of Music w Vancouver  oraz Diploma in Advanced Music Performance Studies na Uniwersytecie Concordia w Montrealu.Jest współzałożycielką i dyrektorem Festival Stella Musica wMontrealu,  promującego kobiety w muzyce. Pianistka  zadebiutowała  w  słynnej Carnegie Hall, odbyła tournee w Chinach, koncertowała na Olimpiadzie Zimowej w Vancouver, Międzynarodowym Festiwalu Beethovenowskim w Chicago, Festiwalu Tempietto w Rzymie i Festiwalu Music in the Mountains w Kalifornii; jako solistka koncertowała także z New York Camerata, Chicago Prometheus Chamber Orchestra, Toronto Sinfonietta, Orchestre Symphonique de L’Isle, McGill Chamber Orchestra, Ensemble Arkea oraz z Bielską Orkiestrą Kameralną (na Inauguracji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Jana Sebastiana Bacha). Jej album “Come Dance With Me”  zyskał doskonałe recenzje : prestiżowy Fanfare Magazine pisał, że  „…to niezwykła, zaskakująca i zachwycająca płyta… zagrana z niezwykle rzadko występującym połączeniaem energii i elegancji. Ten rodzaj pianistyki, jaki prezentuje artystka stał się rzadkością w dzisiejszym szablonowym i napędzanym konkurencja świecie… to niezwykle fascynujący i przyjemny album bez wątpienia znakomitej artystki”.

 Album ”My Spanish Heart” jest równie perfekcyjny, co nostalgiczny. Dobór kompozycji świadczy o sporym entuzjazmie do „hiszpańskich” rytmów i nastrojów. Jest także zgrabnym budowaniem stylistyki, która w przypadku pianistów wymaga oczywistej wirtuozerii. Katarzyna Musiał połączyła subtelnie zarówno piękno kompozycji, jak i niezwykłą precyzję, wirtuozerię oraz emocje interpretacji.

Dionizy Piątkowski