Jak zgrabnie połączyć przebojowość popu, folkloryzyjące etno, rozśpiewana poezję, płynność chilli-out, pulsacje lounge z impulsywnością jazzu pokazuje formacja Mundinova ciekawie prezentując się studyjnym albumem „W drodze”. Współliderami zespołu są młodzi, wrocławscy artyści : Dorota Kołodziej ‒ wokalistka i aktorka teatralna, Marzena Cybulka ‒ gitarzystka basowa i kontrabasistka (  ma na koncie współpracę z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej) oraz Michał Wilczyński ‒ gitarzysta, wcześniej współtwórca ciekawych przedsięwzięć artystycznych, takich, jak Zaucha Project czy Młynarski Project. Tym razem kreatywne trio, by zrealizować album „W drodze” zaprosiło Dariusza Kaliszuka (perkusja), Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama) i Justynę Paluch (niektóre teksty na płycie).

Zespół Mundinova  powstał w 2017 roku we Wrocławiu. Artyści chcieli połączyć autorskie przemyślenie oraz koncepcje wynikające z  wzajemnych inspiracji oraz artystycznych doświadczeń. Z nową formułą prezentacji pojawiali się na estradach w Polsce i za granicą (m.in. w Norwegii na zaproszenie teatru Stella Polaris czy w Irlandii na Galway Jazz Festiwal). Mundinova jest także laureatem ważnych nagród : międzynarodowego Bass & Beat Festival’ 2018  oraz  Festiwalu Wschodu’ 2019  (nagroda specjalna za kompozycję utworu „W drodze”).

„W drodze” to ich pierwszy studyjny album. Sesja pełna jest ciekawych rozwiązań harmonicznych i przewrotnych zabiegów muzycznych. To nieoczywiste aranżacje z mocno zaznaczonym jazzowym brzmieniem a muzycy skutecznie wyrywają się z ram stylistycznej klasyfikacji. „ Dla zespołu najważniejsza jest wolność w dźwiękach i poszerzanie muzycznej wyobraźni – wyjaśniają pomysł genezę albumu. Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji”.

Dionizy Piątkowski